FK Radnički slavio u sremskom derbiju za peto mesto na tabeli

U 18. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Inđiji su se sastali domaća ekipa FK „Inđija“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“. Gosti iz Sremske Mitrovice odneli su sva tri boda i slavili rezultatom 0:1 (0:0).

U toku prvog poluvremena Radnički je stvorio nekoliko odličnih prilika ali gostujući fudbaleri nisu uspeli da matiraju golmana zeleno-belih. Inđija je imala nekoliko udaraca sa dvadesetak metara ali bezuspešno. Na pauzu se otišlo bez pogodaka.  U drugom poluvremenu Radnički je nastavio sa dobrom igrom i stvarao šanse. U 56. minutu meča iz sjajne akcije i prodora po levoj strani Ilić Stefan je ubacio loptu u sredinu ispred golmana domaćih, a lopta je pogodila igrača Inđije Bojović Mijuška i završila u mreži za vođstvo Radničkog od 0:1. Fudbaleri Inđije nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Radničkog do kraja utakmice pa je gostujući tim osvojio sva tri boda u ovom susretu.

Inđija. FK „INĐIJA TOYO TIRES“ – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 0:1 /0:0/; Gledalaca: 150; Glavni sudija: Ilić Milan; Pomoćne sudije: Božović Boško i Blagojević Ivan; Četvrti sudija: Petrović Nikola; Delegat: Bakić Hasib

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Bojović Mijuško, Mijailović Andrija i Gajilović Stefan. Crveni karton dobio je Nedeljković Nikola U gostujućoj ekipi žute i crvene kartone dobili su: Čarapić Strahinja, Grbović Nikola, Kovačević Stevan i Gajić Uroš.

FK „Inđija Toyo Tires: Rnić Miloš, Bojović Mijuško (od 77. Rakić Davor), Desančić Aleksandar (od 67. Gajilović Stefan), Janjić Milan, Kukolj Đorđe (od 67. Stevanović Stefan), Mijailović Andrija, Nedeljković Nikola, Radosavljević Dragan (od 87. Đuričković Uroš), Srbijanac Milan, Stojanović Slaviša, Đurić Stefan (od 77. Đokić Slavoljub).

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Čarapić Strahinja (od 67. Gajić Uroš), Grbović Nikola, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan, Ivić Lazar, Kovačević Stevan (od 79. Ilić Vladimir), Marinković Jovan, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe, Đorđević Krsta (od 90. Bačanin Mateja). Trener: Nikolić Dejan.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 5. mesto na tabeli sa 26 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje ekipu FK „Metalac“ iz Gornjeg Milanovca.