Karatisti „Sirmiuma“ osvojili 15 zlata na KARATE KUPU

U nedelju, 3. aprila,  Karate klub „Mećavnik“ bio je domaćin takmičenja u Drvengradu gde je pod pokroviteljstvom profesora Emira Kusturice održan karate kup.

Na tamičenju je nastupilo 15 klubova iz cele Srbije, a ukupno 180 takmičara u svim disciplinama i kategorijama.

Takmičari karate kluba Sirmium su u generalnom plasmanu osvojili drugo mesto sa ukupno 15 zlatnih i dve srebrne medalje. Nastup takmičara mitrovačkog kluba u katama i borbama pojedinačno i ekipno je bio veoma uspešan. Nastupalo je 8 takmičara a osvojili su 17 medalja.

Zlatnim medaljama su se okitili Anja Erak, Nina Erak, Luka Petrović, Vuk Petrović, Andrea Aničić, Srdjan Ilić, Kalina Maksimović i Aleksandar Sikin.

Pored zlatnih medalja i srebrne medalje su osvojili Andrea Aničić i Aleksandar Sikin.

Sledeće takmičenje je prvenstvo Vojvodine koje se održava 17. aprila u Beočinu.