Karatistkinje KK „Srem“ odbranile titulu balkanskih šampionki

Balkansko prvenstvo za decu, seniore i veterane održano je od 3. do 5. juna u Beogradu u organizaciji Balkanskog karate saveza.

Učešće je uzelo devet zemalja regiona Hrvatska, Makedonija, Bosna i Hercegovina, Grčka, Crna Gora, Bugarska, Rumunija, Slovenija i Srbija a učestvovalo je 1200 takmičara u borbama i katama.

Reprezentacija Srbije zauzela je prvo mesto u generalnom plasmanu, a odmah iza našli su se Bosna i Hercegovina i Crna Gora.

Veliki doprinos srpskoj reprezentaciji na Balkanijadi najvećem takmičenju za decu do 14 godina dali su takmičari iz karate kluba Srem iz Sremske Mitrovice zajedno sa nacionalnim trenerom Ivom Vinković.

Poziv za reprezentaciju je dobilo sedam takmičara ovog kluba po prethodno ostvarenom plasmanu na kvalifikacionim takmičenjima i državnom prvenstvu.

Srbiju su predstavljale Mitrovčanke Dunja Berežni, Dunja Pavlović, Irena Grujanić, Miona Murić, Anđela Perović, Helena Malbašić i Željko Mošić.

Takmičarka Anđela Perović je po treći put odbranila titulu balkanske šampionke i Irena Grujanić je odbranila prošlogidišnju zlatnu medalju bez izgubljenog poena. Po rečima njihovog trenera Ive Vinković, branile su boje naše zemlje svim srcem i donele Srbiji i svome gradu 5 medalja i to 2 zlata i 3 bronze.

Zlato su osvojile Anđela Perović i Irena Grujanić, a bronzu Dunja Berežni, Anđela Perović u borbama i kata tim u sastavu Perović- Murić- Malbašić.

Anđela Perović odbranila je po treći put titulu Balkanske šampionke u katama i ponovo savladala sve protivnice ubedljivim rezultatom. Na putu do zlata savladala je predstavnicu Crne Gore 3:2, zatim predstavnicu Makedonije sa 5:0, u četvrtfinalnoj borbi koleginicu iz reprezentacije sa 4:1, u polufinalu izuzetno dobru takmičarku iz Grčke rezultatom 4:1 i u finalu predstavnicu Bosne i Hercegovine rezultatom 5:0.

Irena Grujanić je u kategoriji kata devojčice do 11 godina na putu do zlata porazila četiri protivnice i tako odbranila prošlogodišnju titulu balkanske šampionke. Ona je savladala dve protivnice iz Slovenije sa 5:0, i dve protivnice iz BiH rezultatom 4:1.

Bronzanu medalju u kategoriji kate devojčice do 9 godina osvojila je Dunja Berežni. U prvom meču sastala se sa prošlogodišnjom prvakinjom Balkana i izgubila rezultatom 3:2 ali u repasažu je pobedila takmičarke iz Grčke i BiH rezultatom 5:0 i tako osvojila bronzanu medalju.

Anđela Perović je osvojila bronzanu medalju u borbama u kategoriji devojčice do 12 godina -35kg i tako donela jos jednu medalju reprezentaciji Srbije.

Prošlogodišnje vicešampionke Helena Malbašić i Miona Murić u pojedinačnoj konkurenciji nisu izborile mesto na postolju ali su zato u sastavu kata tima zajedno sa Anđelom Perović osvojile bronzu u kata timu.

Na takmičenju su debitovali Željko Mošić u kategoriji dečaci kate do 9 godina i Dunja Pavlović kate devojčice do 9 godina i pokazali svoj trud i vredan rad ali ovaj put bez osvojenih najsjajnijih odličja.

Karatisti karate kluba Srem pod stručnim radom Ive Vinković opravdali su očekivanja i ponovo časno i slavno proneli ime svoga grada i drzave na ovako velikom i prestižnom takmičenju.