Kubanka Dezire i Kanadjanka Veltman prejake za mitrovačke mlade odbojkašice

Odličan odbojkaški meč odigran je u Sportskoj hali Mitrovačke gimnazije. Lajkovčanke su u Sremsku Mitrovicu došle kao favoritkinje. Sa dve odlične internacionalke Kubankom Dezire i Kanađankom Veltman i reprezentativkom Srbije Uzelac Železničar spade među najbolje ekipe u Srbiji. Sremove igračice su na mahove pružile veoma solidnu igru ali je bilo izuzetno teško suprotstaviti se fizički snažnoj i u igri veoma brzoj ekipi gošći iz Lajkovca.  Trener Mirjana Musulin se opredelila za sastav Mihajlović Ana i Grabić na mestima primača, Antić i Živanović na srednjim blokerima, korektor Drašković, tehničar Stevanović i libero Dapčević.

Već na startu Železničar je poveo 4:1. Sremove igračice su uspele da sustignu i na polovini set rezultat je bio izjednačen 12:12. Tada je kvalitet Železničara došao do izražaja i preko korektora Dezire Železničar dobija set.

Drugi set je protekao u još većoj dominaciji Železničara. Mada je Srem poveo sa 4:2 Železničar serijom poena preokreće na 5:10. Sremove igračice su se potom koliko toliko oporavile ali gošće lako dobijaju set.

U trećem setu potpuni preokret. Srem je dominirao i poenom Živanović stigao do 20:15. Tada Lajkovčanke preuzimaju igru i preko srednjaka Veltman stižu do 21:21. Mirjana Musulin uzima u kratkom roku dva tajm auta i uspeva da stabilizuje ekipu. Igra se poen za poen a na samom kraju Srem zahvaljujući odličnom napadu srednjakinje Antić i potom servis greški Ivanović dobija treći set.

U četvrtom setu odlična igra gošći. Početno vođstvo od 8:2  i potom mirna završnica seta za končnih25:20 odnosno 3:1 u setovima.

Meč u kome je Železničar zasluženo pobedio ali i solidna igra Srema pružile su zadovoljstvo publici. U ekipi Železničara odlična su bile Uzelac i Veltman a u Sremu Mihajlović i Grabić. U sledećem kolu Srem ponovo igra sa jednim od favorita za titulu ekipom Crvene Zvezde.

GŽOK Srem : ŽOK Železničar (Lajkovac)  1:3 (19:25, 17:25, 25:23, 20:25) 81:98

Subota, 04. februar 2023. – 19.00; gledalaca 80; Mitrovačka gimnazija-Sremska Mitrovica; sudije: Jovančić Branislav – Rolj Božidar

GŽOK Srem: Mihajlović A, Grabić, Gaćeša, Sarić, Dapčević, Jovanović, Stevanović, Egić, Stanković, Milunović, Drašković, Antić, Živanović, trener Musulin Mirjana, pom. trener Kapric Nikola

ŽOK Železničar (Lajkovac) : Stanojević M, Uzelac, Milojević, Antonijević, Pakić, Stanojević T, Stojanović, Kostadinović, Božić, Veltman, Savićević, Stojanović, Rosales Dezirett, trener Kovačević Branko