Poraz fudbalera Radničkog od Mladosti

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „MLADOST“ Novi Sad 1:3 /0:1/; Glavni sudija: Jeknić Stefan; Pomoćne sudije: Mitić Miloš i Rađen Predrag; Četvrti sudija: Matić David; Delegat: Rončević Rodoljub

U 36. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Mladost“. Gosti iz Novovg Sada došli su u vođstvo od 0:1 u 4. minutu meča kada je posle centaršuta sa desne strane preciznim udarcem glavom Vidakov Milan savladao golmana Bursaća. Do kraja prvog poluvremena stvoreno je još mnogo šansi sa obe strane ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

Posle kontranapada gostiju i neopreznog starta fudbalera Radničkog u kaznenom prostoru, sudija je dosudio jedanaesterac za Mladost. Popović Nikola bio je precizan sa bele tačke i udvostručio prednost svoje ekipe u 75. minutu susreta. U 80. minutu meča posle snažnog udarca rezerviste Križan Aleksandra, golman gostiju odbio je loptu na koju je natrčao Dimitrić Ognjen, poslao loptu u mrežu i smanjio rezultat na 1:2. Konačan rezultat od 1:3 za Mladost postavio je Savanović Miloš u 90. minutu susreta.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Dimitrić Ognjen, Škorić Milenko, Pejović Luka i Čarapić Strahinja U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Popović Nikola, Ilić Nemanja, Mijić Dušan i Ožegović Miloš.

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Josimov Miloš, Protić Radoš (od 27. Gajić Uroš), Janković Dejan, Dimitrić Ognjen, Ilić Vladimir (od 46. Pejović Luka), Čarapić Strahinja, Nović Nikola (od 46. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Petrović Vladimir, Škorić Milenko. Trener: Nikolić Dejan

FK „Mladost“: Milojević Aleksa, Ilić Milijan, Milovanović Miloš, Popović Nikola (od 90. Marković Vido), Dimitrov Srđan (od 80. Karać Zoran), Vidakov Milan (od 46. Savanović Miloš), Mijić Dušan, Sekulić Danilo (od 80. Ožegović Miloš), Ilić Vladimir, Jočić Branimir, Savković Mile (od 64. Gojkov Damjan). Trener: Ristovski Ljubomir

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 48 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Inđiji.