Poraz Radničkog u Vršcu

Ekipa sremskomitrovačkog Radničkog, poražena je u Vršcu u 20. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije od domaće ekipe rezultatom 2:1 (2:0).

Domaćin dolazi u vođstvo već u 4. minuti meča kada je Andrić Nemanja sa 17 metara pogodio desni ugao gola gostiju i doveo Vršac u prednost od 1:0. Katastrofalnu grešku i poigravanje sa loptom golmana Radničkog Dragićevića kaznio je Andrić Nemanja svojim drugim golom u 12. minutu susreta i udvostručio prednost svoje ekipe. Do kraja prvog dela stvoreno je po nekoliko prilika na obe strane ali bez uspeha pa se na odmor otišlo vođstvom Vršca od dva gola razlike.

Drugi deo meča odlično je počeo za ekipu Radničkog. Posle igranja rukom jednog igrača Vršca u kaznenom prostoru, sudija je dosudio na belu tačku, a precizan sa 11 metara bio je Đorđević Krsta koji je smanjio rezultat na 2:1 u 52. minutu susreta. U nastavku meča vođena je velika borba na terenu za svaku loptu. Obe ekipe stvorile su po tri dobre šanse ali su mreže mirovale i rezultat je ostao nepromenjen pa je Vršac slavio rezultatom 2:1.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Mršulja Arian, Braunović Vukašin, Stanisavljević Filip, Petrić Milovan, Andrijanić Nemanja i Glavinić Đorđe. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Grbović Nikola, Spasojević Nemanja i Petrović Vladimir.

Vršac. OFK „VRŠAC“ – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 2:1 /2:0/; Gledalaca: 600; Glavni sudija:Petrović Nikola; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Novaković Ilija; Četvrti sudija: Gnjatović Marko; Delegat: Varagić Željko U 20. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Vršcu su se sastali domaća ekipa OFK „Vršac“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“.

OFK „Vršac“: Marković Uroš, Andrić Nemanja (od 78. Glavinić Đorđe), Braunović Vukašin, Graonja Petar (od 78. Pajević Miloš), Ilić Ognjen, Lazevski Aleksandar, Mršulja Arian, Parađina Dejan, Pavlov Ievgen (od 65. Todorović Ognjen), Petrić Milovan, Stanisavljević Filip (od 59. Tomić Milan). Trener: Mijailović Nenad

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Grbović Nikola, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan, Ivić Lazar, Miodragović Ilija (od 63. Ilić Vladimir), Petrović Vladimir, Ristović Nikola (od 75. Čarapić Strahinja), Spasojević Nemanja, Vujić Aleksa (od 75. Milinković Nikola), Đorđević Krsta. Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički“ trenutno sa utakmicom više zauzima 4. mesto na tabeli sa 29 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Šapcu ekipi FK „Mačva“.