Radnički doneo bod iz Šapca

U 21. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Šapcu su se sastali domaća ekipa FK „Mačva“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“. Prvi su zapretili gosti koji nisu uspeli iz nekoliko vezanih šuteva sa oko desetak metara da savladaju golmana Mačve. U prvom delu igre stvarane su šanse sa obe strane ali bez uspeha. Na poluvreme se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Mačva je bila opasniji rival i stvorila nekoliko odličnih šansi ali domaći fudbaleri nisu bili precizni. I Radnički je imao nekoliko prilika, a sjajnu gol šansu imao je sredinom drugog dela ali je golman domaćih zaustavio udarac fudbalera u belim dresovima. Do kraja utakmice nije bilo golova pa su bodovi u Šapcu podeljeni na ravne časti.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Jovović Marko, Radunović Pavle, Ristić Petar i Ristivojević Igor. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ivić Lazar, Spasojević Nemanja i Ignjatović Nikola.

Šabac. FK „MAČVA“ – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 0:0 /0:0/; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Ilić Milan; Pomoćne sudije: Živković Marko i Govedarović Aleksandar; Četvrti sudija: Lukić Aleksandar; Delegat: Kostrešević Novak

FK „Mačva“: Samurović Filip, Branković Uroš (od 54. Ristić Petar), Jevtić Marko, Jovović Marko, Mićanović Mladen (od 45. Vraštanović Boško, od 89. Nešković Miloš), Novaković Martin, Pejović Luka, Popović Aleksandar, Radunović Pavle, Ristivojević Igor, Stevanović Nemanja. Trener: Kurtušić Ivan

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan, Ilić Vladimir, Ivić Lazar, Petrović Vladimir, Protić Radoš, Ristović Nikola (od 90. Čarapić Strahinja), Spasojević Nemanja, Vujić Aleksa (od 60. Gaijć Uroš), Đorđević Krsta (od 75. Milinković Nikola). Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje ekipu FK „Loznica“.