U sremskom derbiju Inđija bolja od Srema

OK Inđija – GŽOK Srem 3:2 (25:22, 26:28, 28:26, 20:25, 15:9) Hala sportova, gledalaca 150. Sudije: Mirko Janković iz Niša i Branislav Jovančić iz Beograda, delegat: Vladimir Ćuk iz Beograda.

Odbojkašice  GŽOK Srema i OK Inđije odigrale su sjajan sremski superligaški debi u inđijskoj hali sportova. Bila je to i prvu međusobnu utakmicu u elitnom stepenu takmičenja u Srbiji.

Bio je to sukob iskustva Inđije i mladosti Sremovih igračica. Od samog početka vodila se borba za svaki poen. Više puta je lopta prelazila sa jedne na drugu stranu mreže a nadigravanja su bila izuzetna. Oba trenera su držale ekipe u visokom ritmu uzimajući tajm-aute u momentima rezultatskih zaostataka, koji nisu prelazili više od tri do četiri poena razlike. U samom finišu domaći tim pravi mini seriju od tri poena i dobija prvi set sa 25:22.

U drugom setu Inđija je iskoristivši pad u igri Mitrovčanki napravila veliku razliku od 9:3 pa je izgledalo da će lako dobiti set. Tada na scenu stupa kapitenka Srema Katarina Lukić i sjajnim servisima smanjuje razliku a Srem ubrzo stiče tri poena prednosti za Srem, 12:15. Potom nastupa borba poen za poen, Inđija stiže do prve set lopte, 24:23, a potom i druge ali set pripada Sremu, 26:28.

Treći set je bio neizvestan do poslednje lopte. Inđija je imala više prilika da ga reši 24:22. Na kraju je on pripao Inđiji posle velike borbe 28:26 i vođstvo u setovima 2:1.

Četvrti set je prestavljao potpuni preokret. Inđija se držala do 8:7, a potom je sve bilo u rukama Sremovih odbojkašica koje rešavaju set u svoju korist, 20:25.

U petom setu radili su nervi obe ekipe. Srem je dobio prvii poen, aliali je Inđija preokrenula na 15:9. Pri samom kraju mlade Sremice su popustile pet uzastopnih poena za Inđiju i nedostižnu prednost. opšti utisak je da je malo bolji blok Inđije odlučio ovaj meč. Pobeda i dva boda ostaju i Inđiji Mitrovčanke kući nose jedan ali veoma važan bod .

Najbolja u pobedničkom taboru bila je Teodora Isailović sa 30 osvojenih poena, a Ana Mihajlović imala je 24 u protivničkoj ekipi. Pored nje se dobrom igrom istakla i Dunja Grabić.

Sledeće nedelje Srem ponovo gostuje, ovaj put u velikom sremskom derbiju u Staroj Pazovi gde je Jedinstvo, koje je prvo na tabeli izraziti favorit.

Inđija: Barnak, Isailović, Luković, Kompirović, Obrenović (K), Radmilović, Zubac (L-1) Kalinić, Ljubičić, Andrić, Valjarević, Pustahija, Katić (L-2)
Trener: Nikola Jerković

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Lukić (K), Dragović, Berbatović, Tadić (L-1) Vasić, Narančić, Jeković, Danilović, Antić, Egić (L-2)
Trener: Mirjana Musulin