Zapaženi rezultati kajakaša „Vala“ na Đurđevdanskoj regati u Beogradu, zlato za Janka Petrovića

Na Đurđevdanskoj regati i otvorenom prvenstvu Beograda KK Val je ostvario zapažen rezultat.

Najmlađi takmičari kluba su nas obradovali i ovaj put. Najmlađi takmičar kluba Janko Petrović u disciplini mini kajak jednosed (mk1) na 500m metara ostavio je daleko iza sebe konkurente i kroz cilj ušao kao prvoplasirani, a u četvercu (mk4) na 500m u kombinaciji sa još tri drugara iz drugih klubova osvojio takođe zlatnu medalju.

Naša takmičarka, Nikolina Mihailović u disciplini mk1 500m u neizvesnoj trci osvojila je srebrnu medalju, kao i Viktor Kovačić, u istoj disciplini za dečake. Vidljiv je i napredak Nikole Mihailovića i Mateje Nikolića koji iz takmičenja u takmičenje ostvaruju sve bolje rezultate.

Pionir Slobodan Tešanović je u disciplini k1 500m, posle peha u samoj završnici trke zauzeo 8 mesto, a u dvosedu sa klupskim kolegom Petrović Julijanom osvojeno je 9.mesto. Sve u svemu, ostvareni su vrlo dobri rezultati, a KK Val je iznedrio potencijal koji tek treba da se dokazuje.