Zlatiborci odneli sva tri boda iz Mitrovice

U 26. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Zlatibor“.

Utakmicu je pratilo veoma loše i kišno vreme. Tokom prvih minuta utakmice, borba se vodila uglavnom na sredini terena. Fudbaleri Zlatibora prvi su stigli u vođstvo u 22. minutu susreta preko Luke Čumića. Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata pa se na odmor otišlo sa mininalnom prednošću gostiju.

Svojim drugim golom na meču Luka Čumić je u 65. minutu udvostručio prednost gostiju. Na visokih 0:3 za Zlatibor povisio je rezervista Ognjen Milanović. Počasni pogodak za Radnički i konačan rezultat od 1:3 postavio je rezervista Nikola Grbović u 85. minutu meča.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Ignjatović Nikola i Grbović Nikola, dok su gostujućoj ekipi „požuteli“ Saliman Kayode i Rmuš Bogdan.

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „ZLATIBOR“ Čajetina 1:3 /0:1/; Gledalaca: 200; Glavni sudija: Jakovljević Mladen; Pomoćne sudije: Blagojević Ivan i Todorović Nemanja; Četvrti sudija: Kovačević Igor; Delegat: Zavišin Srđan

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Gajić Uroš (od 46. Grbović Nikola), Ignjatović Nikola, Ilić Vadimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Petrović Vladimir (od 88. Stevanović Nikola), Petrović Đorđe (od 67. Čarapić Strahinja), Protić Radoš, Ristović Nikola (od 67. Vujić Aleksa), Đorđević Krsta. Trener: Tešović Darko

FK „Zlatibor“: Maslarević Mateja, Čumić Luka, Ilić Nemanja, Janjić Vasilije (od 84. Miloradović Uroš), Petrovnik Milovan, Račić Matija, Rmuš Bogdan, Saliman Kayode (od 43. Malinović Ognjen), Savić Andrija (od 84. Tripković Stefan), Vještica Nemanja, Vrbić Dušan (od 40. Veličković Stefan). Trener: Ristanović Predrag

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Novom Sadu ekipi FK „Novi Sad 1921“.