Deveti dan Igara u Parizu – Đoković i Alkaraz za zlato, basketaši traže put do polufinala

Devetog dana Olimpijskih igara u Parizu Novak Đoković oko 14.00 časova igra protiv Karlosa Alkaraza u finalu olimpijskog turnira. Odbojkašice od 17.00 zatvaraju grupnu fazu takmičenja duelom sa Kinom, dok se basketaši u 18.35 protiv Litvanije bore za direktan plasman u polufinale. Jelena Erić predstavlja Srbiju u drumskoj biciklističkoj trci.

Odbojkašice protiv Kine zatvaraju grupnu fazu

Odbojkašice Srbije od 17.00 časova duelom sa Kinom zatvaraju grupnu fazu takmičenja na olimpijskom turniru.

Minimalnim porazom od Amerikanki (2:3) i pobedom nad Francuskom (3:0) osvajačice bronze u Tokiju već su obezbedile plasman u nokaut fazu takmičenja i pitanje je samo sa koje će pozicije u četvrtfinale, što će zavisiti od duela sa Kinom, ali i od drugog rezultata u grupi A.

Trijumf od 3:0 ili 3:1 izabranicama Đovanija Gvidetija sigurno donosi prvo mesto, dok u slučaju pobede rezultatom 3:2 konačan plasman zavisi i od utakmice Francuska – SAD.

U najgorem scenariju – ako izgubi od Kine, a Amerikanke savladaju Francusku, Srbija će u četvrtfinale kao jedna od dve najbolje trećeplasirane selekcije.

Po završetku takmičenja po grupama biće napravljena tabela sa osam selekcija koje su se plasirale u četvrtfinale. One će biti rangirane na osnovu rezultata u grupama, da bi se dobio raspored četvrtfinalnih utakmica.

Prilikom određivanja tabele, prva tri mesta će pripasti pobednicima grupa na osnovu njihovih rezultata, sledeća tri mesta zauzeće tri drugoplasirane reprezentacije po istim kriterijumima i na kraju dve najbolje trećeplasirane selekcije.

Na osnovu tabele, u četvrtfinalu će igrati najuspešniji pobednik grupe (prvi na tabeli) i druga najbolja trećeplasirana selekcija (osmi na tabeli) i tako redom.

Odbojkašice, treće kolo:

Subota:
Holandija – Dominikanska Republika 1:3 (Grupa C)
Japan – Kenija 3:0 (Grupa B)

Nedelja:
09.00 Italija – Turska (Grupa C)
13.00 Francuska – SAD (Grupa A)
17.00 Kina – Srbija (Grupa A)
21.00 Brazil – Poljska (Grupa B)

Jelena Erić na biciklu, basketaši protiv Litvanije za polufinale…

Nakon muške u subotu, Srbija će danas imati predstavnika i u ženskoj drumskoj biciklističkoj trci, koja počinje u 14.00 časova. Navijaćemo za Jelenu Erić.

18.35 basketaši Srbije igraju protiv Litvanije veoma važnu utakmicu kojom bi mogli sebi da skrate put do medalje. Ako pobede, završiće prvu fazu takmičenja na drugom mestu i izboriti direktan plasman u polufinale, dok će u slučaju poraza morati u plej-in duel.

Prvu medalju za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu osvojili su strelci – Zorana Arunović i Damir Mikec u disciplini deset metara vazdušni pištolj – miks, dok je Novak Đoković obezbedio odličje plasmanom u finale teniskog turnira.

Počinje deveti takmičarski dan u Parizu…

Nakon osmog dana Olimpijskih igara u Parizu podeljena je 441 medalja, koja je završila u rukama 61 nacionalnog tima. Najviše odličja osvojila je ekipa Sjedinjenih Američkih Država – čak 61. Sledeći na listi su Francuzi sa 41 medaljom, dok su se predstavnici Kine okitili sa 37 odličja.

Devetog takmičarskog dana u francuskoj prestonici biće podeljene poslednje medalje namenjene teniserima – zlato i srebro u muškom singlu, kao i sva tri odličja u ženskom dublu.

Došao je red i na duele za bronzu i finala turnira za stonotenisere u singlu i igrače badmintona u muškom dublu.

Na današnjem programu je i drumska biciklistička trka za žene.

Priliku da u pojedinim kategorijama i disciplinama osvoje olimpijska odličja imaće danas i golferi, jahači, bokseri, streličari, gimnastičari, strelci, plivači, mačevaoci i atletičari.