FK Radnički ubedljivo pobedio Mačvu

U 9. kolu Prve lige Srbije u fudbalu, u Šapcu su se sastali domaća ekipa FK „Mačva“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Mitrovčani su slavili ubedljivo sa 0:3 (0:2).

Fudbaleri Radničkog, igrali su strpljivo i pametno od samog početka utakmice. U 20. minutu igre, Ognjen Dimitrić  je doveo gostujuću ekipu u vođstvo od 1:0. „Radnički“ je i dalje nastavio sa napadima i to im se isplatilo u 44. minutu susreta kada je Ibrahim Mustapha duplirao prednost svoje ekipe i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena, u 51. minutu meča, Ibrahim Mustapha postiže svoj drugi gol na meču za 3:0 za goste iz Sremske Mitrovice. Šapčani nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol gostiju do kraja meča. pa je „Radnički“ zasluženo osvojio sva tri boda.

Posle ove utakmcie, FK „Radnički“ trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova.

U narednom kolu FK „Radnički“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Železničara“ iz Pančeva.

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Abubakar Sadick, Janković Dejan (od 66. Arnautović Živorad), Dimitrić Ognjen (od 82. Kovačević Ljubomir), Rajković Marko (od 65. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 65. Stevanović Nikola), Matković Dragan, Pejović Luka (od 75. Cvijić Stefan), Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan