Gradonačelnik Branislav Nedimović sa ministrom za javna ulaganja Darkom Glišićem razgovarao je o realizaciji dva kapitalna projekta i to u oblasti vodosnabdevanja i zdravstva. Biće izgrađena nova bolnica, obnovljena stara, a biće rešen i problem vodosnabdevanja naselja na Fruškoj gori.
Mitrovčani, kao i oko 300.000 Sremaca dobiće novu bolnicu kroz planiranu izgradnju 17.000 novih kvadrata, dok je već u toku rekonstrukcija površine od 25.000 kvadratnih metara postojeće Opšte bolnice. Gradonačelnik Branislav Nedimović i ministar za javna ulaganja Darko Glišić razgovarali su o ovom najvećem infrastrukturnom projektu, ali i projektu vodosnabdevanja sela i vikend-naselja na Fruškoj gori.
„Postignut je važan dogovor o izgradnji nove bolnice, zdravstvo je prioritet prema svim istraživanjima javnog mnjenja i prema onome što čujemo na terenu od naših sugrađana jer mi ih slušamo. Iako lokalna samouprava nije direktni osnivač bolnice, radimo sve što je u našoj moći kako bismo poboljšali uslove za lečenje, jer zdravlje mora biti na prvom mestu. Projekat koji nas očekuje u narednom periodu, a reč je o izgradnji novog bloka Opšte bolnice jedan je od najvećih strateških projekata, ne samo za naš grad, već i za ceo Sremski okrug. Rekonstrukcija dela stare bolnice biće završena u narednih 10 do 15 dana. Prva faza izgradnje bolnice obuhvatiće radove na ključnim delovima bolničkog kompleksa, uključujući osnovnu infrastrukturu i najvažnije objekte. Ovo je značajan korak ka poboljšanju zdravstvenih usluga ne samo za naše sugrađane, nego i za žitelje Srema,” rekao je gradonačelnik Branislav Nedimović.
Gradonačelnik Nedimović naglasio je da grad ima odličnu saradnju sa Ministarstvom za javna ulaganja i izrazio nadu da će tako biti i u narednom periodu. Projekat rekonstrukcije Opšte bolnice i izgradnje novog bloka će biti realizovan u tri faze, rečeno je nakon sastanka.
Ministar Glišić izrazio je zadovoljstvo što su na veoma sadržajnom, dobrom i kvalitetnom sastanku, prema njegovoj oceni, definisali nekoliko veoma važnih stvari. Kako je istakao: „Veoma je značajna investicija izgradnja nove bolnice, vredna 4,8 milijardi dinara i biće finansirana u dogovoru sa lokalnom samoupravom. Detalji o fazama izgradnje biće dogovoreni između lokalne samouprave i Ministarstva za javna ulaganja, pokušavamo da isplaniramo da se projekat realizuje u tri faze. Veoma sam zadovoljan i zahvalan svima koji su naporno radili da se pripremimo i da učinimo prvi korak. Prvi korak smo napravili i nadam se da ćemo imati dobre vesti od septembra 2025. godine u vezi bolnice kao jednog velikog infrastrukturnog projekta za Sremsku Mitrovicu, ali i za čitav okrug. Grad je već uradio sve što je do njih, u vidu projektne dokumentacije i dozvola, a na nama je da obezbedimo sredstva kako bi ovaj projekat bio uspešno realizovan.”
Mitrovica dobija novu bolnicu, ali rešiće i problem vodosnabdevanja meštana fruškogorskih sela, kao i velike probleme s kojima se susreću posetioci, turisti iz velikih gradova koji sve više i duže borave na Fruškoj gori u poslednje dve godine.
„Imamo dovoljno vode, ali zbog povećanog broja stanovnika, konzumenata koji se nalaze na tim prostorima, planiramo da rešimo i te probleme. Nemojte zaboraviti da su Ležimir, Manđelos, Šuljam, Bešenovo i Rohalj baze kraj Divoša, nekad imali po pet, deset korisnika, imali su svoje bazene za tehničku vodu, promenilo se dosta toga, tamo sad boravi mnogo ljudi, živi dosta Beograđana, nego ranije i svi oni žele da imaju vodu. Tu su u planu dva kraka vodovoda, prvi krak bismo radili sa ministarstvom, a to je trasa Sremska Mitrovica – Milekića salaš – Veliki Radinci – Bešenovo. Drugi krak se već realizuje od pre dva dana, na pravcu Sremska Mitrovica – Manđelos – jedan krak prema Čalmi i drugi krak ka Ležimiru. Ovo dva projekta su strateška za narednih nekoliko decenija,” istakao je gradonačelnik Nedimović.
Ideja je da u 2025. godini reše kompletan problem vodosnabdevanja Fruške gore. Ova dva projekta su od strateškog značaja za poboljšanje kvaliteta života. Ministru Glišiću gradonačelnik Nedimović uručio je sremsku korpu proizvoda, fotomonografiju i etno-proizvode, kao neke od turističkih suvenira našeg grada.