Gradski derbi pripao “Slovenu”

Foto opština Ruma

Veliki broj ljubitelja rukometa uživao je sinoć u gradskom derbiju “Rume” i “Slovena”, u sjajnoj utakmici punoj neizvesnosti, baš kao i uvek kada se sretnu gradski, sportski rivali.

Podsećanja radi, na utakmici koja je odigrana u prvom delu sezone utakmicu ovih rivala gledalo je oko 1000 ljudi, što je u ovoj sezoni ujedno i najveći broj gledalaca na jednoj utakmici Prve lige “Vojvodina”.

Prvoplasirana ekipa “Rume” imala je na poluvremenu dva gola prednosti (11:9), ali su odličnom igrom u drugom poluvremenu igračice “Slovena” napravile potpuni preokret i slavile rezultatom 24:23.

Najbolje u pobedničkoj ekipi su bile Jasmina Simić sa 7 i Milica Aćimović sa 5 golova. U porazenoj ekipi Nina Zmijanjac je postigla gotovo polovinu golova, čak 11, a najbolju podršku je imala u Jeleni Vukmirić koja je meč završila sa 4 pogotka.

“Rumi” je ovo prvi ovosezonski poraz i na tabeli i dalje zauzimaju čelnu poziciju sa 34  boda, šest više od četvrtoplasiranog “Slovena”.

Iz “Slovena” poručuju da su ponosni na ovogodišnju mladu ekipu, o čijem talentu najbolje svedoči veliki broj igračica selektiranih za reprezentaciju.

U narednom kolu “Sloven” dečekuje “Jadran” iz Feketića,  a “Ruma” gostuje u Mokrinu istoimenoj ekipi.

Autor: Sremske vesti