Karatisti “Sirmiuma” prvaci Srbije

Karatisti sremskomitrovačkog “Sirmiuma” ostvarili su zapažene rezultata u Osečini na nedavno održanom 25. Prvenstvu Srbije za sve uzrasne kategorije. Organizator takmičenja bila je Karate unija Srbije, a domaćin KK “Kaminari”. Učešće je uzelo 16 klubova sa 212 takmičara, a “Sirmium” je predstavljalo 30 karatista koji su osvojili čak 60 medalja – 37 zlatnih, 12 srebrnih i 11 brozanih. Mitrovčani su se pokazali kao najbolji i u generalnom plasmanu zauzeli prvu poziciju sa 216 bodova, drugoplasirani bio je KK “Yu Karate Do” sa 180 bodova i trećeplasirani KK “Budi” sa 84 bodova.

Za najboljeg takmičara je proglašen Aleksandar Sikin sa 7 zlatnih medalja, na drugom mestu je Vuk Petrović sa 6 zlatnih i 1 srebrnom medaljom, a na trećem mestu Srđan Ilić sa 4 zlatne i 1 zlatnom medaljom. Za najbolju takmičarku je proglašena Andrea Aničić sa 6 zlatnih i 1 srebrnom medaljom, na drugom mestu je Nina Dragojlović sa 6 zlatnih i na trećem mestu je Bojana Sretenović sa 4 zlatne i 1 srebrnom medaljom, svi iz “Sirmiuma”.

Zlatne medalju su još osvojili u pojedinačnoj kategoriji: Anja Erak, Mihajlo Kovač, Isidora Dragojlović, Kosta Petković, Luka Petrović, Lena Tešić, Anđela Parović, Lazar Korizma, Jovan Vojnović, Mladen Marković i Nemanja Žunić.
Srebrnu medalju su osvojili: Milica Korizma, Mila Stanić, Luka Miščević i Anđela Kunić.
Bronzu su osvojili: Mina Kozeljac, Vladimir Birovljev, Teodora Živić, Jasmina Lipić, Teodora Popović, Mateja Nikolić, Uroš Popović, Filip Petković i Teodora Vidović.