Košarkašice Srema izgubile od kadetske reprezentacije Kine

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Zemunu u „Master“ hali, sastali su se kadetska reprezentacija Kine i kombinovana ekipa ŽKK „Srem“ iz Sr. Mitrovice.

Reprezentacija Kine koja se nalazi na pripremama u Srbiji, pobedila je ekipu Srema rezultatom 72:49 (21:24, 11:16, 21:2, 19:7).

Ekipa Srema predvođena sa nekoliko iskusnijih igračica, odlično je otvorila utakmicu i na poluvremenu vodila sa 8 poena razlike. Kineskinje su maestralno odigrale poslednje dve četvrtine, okrenule rezultat u svoju korist i na kraju ubedljivo slavile.

Za reprezentaciju Kine igrale su: Huang, Zhang, Wang, Xie, He, Liu, Wang, Du, Feng, Zhao, Liang, Eao.

Za ekipu ŽKK „Srem“ igrale su: Andrijašević, Bojković, Balanac, Cvetković, Ignjatov, Milošević, Ivanić, Nikolić, Matić, Branković, Opačić, Podunavac.

Ekipu Srema je na svom debiu vodio trener Vučinić Ivan koji je posle utakmice bio zadovoljan igrom svojih mladih igračica. Sremu je ovo bila treća međunarodna utakmica u toku letnjih priprema jer su pre Kine, kadetkinje ŽKK „Srem“ izgubile od kadetske reprezentacijom Engleske, dok su pionirke Srema nedavno pobedile pionirsku reprezentaciju Islanda.

Predsednik kluba zahvalio se na pozivu da njegove mlade igračice dobiju šansu da igraju protiv jedne sjajne reprezentacije kakva je Kina.