Pet medalja za kajakaše „Vala“ na Prvenstvu Srbije, Anastazija Bajuk i Marija Dostanić prvakinje Srbije

Završeno je i poslednje takmičenje u ovoj sezoni za kajakaše, Prvenstvo Srbije na Adi Ciganliji!

Takmičarke kajakaškog kluba „Val“ Anastazija Bajuk i Marija Dostanić dominirale su na takmičenju, gde su osvojile tri zlatne medalje u dvosedu na 1000m, 500m i 200m i tako postale treću godinu zaredom trostruke državne prvakinje!

Pored seniorki kajakaški klub „Val“ imao je i dva seniora, Dimitrije Stojšić je uspeo da osvoji svoju prvu medalju u seniorskoj konkurenciji, u jednosedu na 500m, gde je zauzeo treće mesto dok je na 1000m bio šesti.

Takođe, Stefan Vrdoljak nastupio je u sprintu na 200m gde mu je medalja izmakla u fotofinišu i završio je na četvrtom mestu.

U kategoriji kadeta takmičio se Marko Pepelčević koji je na 500m bio osmi a na 200m peti.

Što se tiče pionira četvrto mesto na 1000m u četvercu osvojili su Julijan Petrović, Marko Pevac, Slobodan Tešanović i Ognjen Leščuk.

Julijan Petrović je veslao i sup dasku gde je osvojio bronzanu medalju.

Čestitamo trenerima i takmičarima na rezultatima.