Pobeda rukometašica „Srem Santa” na startu sezone

U Prvom kolu Super B ženske rukometne lige Srbije ekipa „Srem Santa”  ugostila je na svom terenu u hali Pinki ekipu „Loznica Grad” iz Loznice. Rezultat 31:30 (14:14). Sudijski par – Velilčković Ivan iz Umčara I Ilić Nikola iz Železnika. Delegat na utakmici – Ristić Dalibor iz Požarevca.

Veoma rezultatski neizvesna utakmica do poslednjih sekundi pre sudijskog zvižduka.

U prvom poluvremenu izjednačena borba na terenu kako u igri tako i rezultatski. Domaće igračice imaju veliki broj promašaja u napadu što su gošće koristile i vodile izjednačenu borbu po postignutim pogocima. Na poluvreme se otišlo sa izjednačenim rezultatom.

U drugom poluvremenu daleko bolja igra Srem Santa ali ni gošće ne posustaju. Pedeset sekundi pre kraja utakmice, Srem Santa postiže pogodak za vođstvo od jednog gola razlike. Gošće kreću u napad polako i strpljivo tražeći šansu za pogodak. Dvadeset sekundi pre kraj dosuđen je sedmerac za goste. Fenomenalnom odbranom golmana Srem Santa, Jane Vasiljević, sačuvano je vođstvo i domaće igračice došle su do veoma važne pobede.

SREM SANTA  u sastavu: Pavlović Anđela, Srdanović Marina, Šerfezi Marija-1, Karalić Sofija, Mitrić Marija-4, Ožegović Anđela-9, Radulović Nataša-10, Durać Anja, Ćurčin Nikolina-3, Spasojević Katarina, Mijailović Andrea-3, Dragojlović Ana, Špoljarić Marina-1, Grabundžija Lana, Vujin Mihaila, Vasiljević Jana.

Treneri – Kojović Saša I Drča Dušan

LOZNICA GRAD u sastavu: Đokić Nađa, Živanović Milica-6, Petrović Ema, Komarčević Jana, Radović Ana-4, Tešić Mila-2, Tijanić Marija, Đokić Emilija, Petković Ana, Belić Una-5, Otašević Milica-8, Jovanović Jovana, Glišić Tamara, Popović Marija-1, Petrić Emilija-4, Vasić Željana.

Treneri  – Mitrović Dragana, Kukić Željko I Burmazović Jelica.

Za najboljeg igrača utakmice proglašena je Vasiljević Jana iz ekipe „Srem Santa”.