Radnički doneo bod iz Beograda protiv novog superligaša

U poslednjem kolu plej-ofa prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, OFK „Beograd” je na svom terenu dočekao ekipu FK „Radnički”.

Domaći napadač je u 21. minutu meča primio je pas na desnoj strani terena i proigrao Georgijević Dejana, koji je sa pet metara preciznim udarcem poslao loptu u gol i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Fudbaleri Radničkog su u nastavku zaigrali bolje i deset minuta kasnije, Milić Andrija je šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

Tim Dejana Nikolića stigao je do izjednačenja u finišu prvog dela igre. Stefan Stanisavljević je primio loptu, a zatim dodao do Vićentijević Igora, a krilo gostiju je preciznim udarcem sa 14 metara poravnao rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, obe ekipe čuvale su svoje golove pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

„Romantičari” su sa svojim navijačima proslavili ulazak u Superligu Srbije.

OFK „BEOGRAD” – FK „RADNIČKI” 1:1 /1:1/; Gledalaca: 1500; Glavni sudija: Međedović Jelena; Pomoćne sudije: Radoičić Nenad i Milošević Andrea; Četvrti sudija: Jerinić Danilo; Delegat: Milentijević Dragan.

OFK „Beograd”: Simonović Nikola, Georgijević Dejan, Ilić Ognjen, Kasalica Filip, Marković Saša, Mićić Luka, Nikolić Srđan, Plavšić Dušan, Stanković Nenad, Vujadinović Nikola, Đermanović Aleksandar.

U igru su sa klupe ušli: Stoisavljević Dragan, Bajić Dejan, Minić Filip, Nikčević Ivan i Jevtić Dejan (g).

Trener: Krunić Simo

FK „Radnički”: Jakovljević Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Jovanović Đorđe, Milić Andrija, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe, Radojičić Stefan, Stanisavljević Stefan, Vićentijević Igor, Đukanović Aleksandar.

U igru su sa klupe ušli: Čarapić Strahinja, Gajić Uroš, Ivić Lazar, Amuzu Johnson Kofi i Cvetković Srđan.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” je na kraju sezone završio na visokom 7. mestu na tabeli sa 50 osvojenih bodova.