Radnički i Loznica podelili bodove u Hesni

U 22. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Loznica“.

Radnički je odlično otvorio utakmicu, bio bolji rival, stvorio nekoliko odličnih prilika ali bez uspeha. U 28. minutu meča posle centaršuta gostiju sa desne strane, Ilić Vladimir je gurnuo sa leđa jednog igrača Loznice i sudija mu je pokazao drugi žuti karton i automatski crveni karton i dosudio jedanaesterac za goste. Za vođstvo Loznice od 0:1 u 30. minutu meča zaslužan je Damnjanović Uroš preciznim udarcem sa bele tačke. Do kraja prvog dela igre stvoreno je po nekoliko sjajnih prilika na obe strane ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Loznice.

U drugom poluvremenu prvi su ponovo zapretili igrači u crvenim dresovima i bili opasniji po gol protivnika. Posle velike greške i nespretnog ispucavanja lopte gostujućeg golmana, lopta dolazi do fudbalera Radničkog i u 67. minutu meča Ilić Stefan preciznim udarcem šalje loptu u donji levi ugao gola i poravnava rezultat na 1:1. Do kraja utakmice fudbaleri Radničkog imali su još dve dobre prilike ali ih nisu uspeli  iskoristiti pa je utakmica završena nerešenim rezultatom 1:1.

U domaćoj ekipi žute dobili su: Đorđević Krsta, Protić Uroš, Ilić Vladimir dva žuta (crveni karton), Ristović Nikola i Ignjatović Nikola. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Santrač Stefan, Vukašinović Darko i Damnjanović Uroš.

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „LOZNICA“ Loznica 1:1 /0:1/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Filipović Stefan; Pomoćne sudije: Todorović Nemanja i Mitić Miloš; Četvrti sudija: Vukadinović Aleksandar; Delegat: Đerman Dragoslav

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Gajić Uroš, Grbović Nikola, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan (od 85. Čarapić Strahinja), Isailović Darko, Ivić Lazar, Milinković Nikola (od 16. Ilić Vladimir), Protić Radoš, Ristović Nikola, Đorđević Krsta (od 90. Vujić Aleksa). Trener: Nikolić Dejan

FK „Loznica“: Vukašinović Darko, Dabić Stefan, Damnjanović Uroš (od 79. Ivanović Nemanja), Jakovljević Đorđe (od 79. Pantić Igor), Jevremović Jakša, Martinkevič Matvej, Maslać Mario (od 8. Ristić Petar), Mićić Lazar, Petrović Igor, Santrač Stefan (od 59. Abubakar Abdul Rashid), Vićentijević Igor. Trener: Anđelković Miodrag

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom. U sledećem kolu mitrovačka ekipa gostuje na Banjici ekipi FK „Rad“.