Radnički minimalnim rezultatom slavio protiv Grafičara

U plej-ofu, u 33. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa RFK „Grafičar“ iz Beograda. Domaći su slavili rezultatom 1:0 (0:0).

Utakmica je bila veoma dinamična, borbena i brza sa mnogo lepih akcija. U prvom poluvremenu mreže su mirovale pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

I u drugom poluvremenu vođena je velika borba i stvarane su šanse na obe strane. Posle slobodnog udarca sa desne strane, stvorila se velika gužva pred golom Grafičara u kojoj se najbolje snašao rezervista Radničkog Đukanović Aleksandar koji je nogom poslao loptu u mrežu za vođstvo domaćih od 1:0 u 78. minutu meča.

Beograđani nisu uspeli do kraja da ozbiljnije ugroze gol domaćina pa je Radnički zasluženo pobedio i osvojio nova važna tri boda u borbi za baraž.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Petrović Đorđše, Ilić Vladimir, Đukanović Aleksandar i Milić Andrija dok su u gostujućoj ekipi „požuteli“ Stojanović Strahinja i Vukičević Aleksej.

Sremska Mitrovica: FK „RADNIČKI“ – RFK „GRAFIČAR“ Beograd 1:0 /0:0/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Petrović Dejan; Pomoćne sudije: Jovčić Jovan i Živković Luka; Četvrti sudija: Jeknić Darko; Delegat: Zavišin Srđan

FK „Radnički“: Toroman Nemanja, Cvetković Srđan, Gajić Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Petrović Đorđe, Radojičić Stefan, Stajković Lazar, Stanisavljević Stefan, Vićentijević Igor. U igru su sa klupe ušli: Čarapić Strahinja, Milić Andrija, Đukanović Aleksandar i Amuzu Johnson Kofi. Trener: Nikolić Dejan

RFK „Grafičar“: Guteša Ivan, Ajdar Ognjen, Babacar Mboup, Jovanović Aleksa, Markišić Filip, Matić Boris, Petrović Vladimir, Stojanović Strahinja, Vasiljević Filip, Vukičević Aleksej, Đurić David. U igru su sa klupe ušli: Delibašić Nikša, Spasojević Mihajlo, Marić Bratislav, Đukić Branko i Mckenze Duncan Andrew. Trener: Neđić Marko

Posle utakmice, novinarima su se obratili treneri obe ekipe.

„Mi smo generalno zadovoljni odigranom utakmicom. Prvo poluvreme je bilo stabilno. Imali smo dosta tehničkih grešaka, grešili smo u pasu. Drugo poluvreme smo ušli dosta bolje. Pravimo izmene i rotacije kako bi osvežili igrački kadar i dali priliku još mlađim igračima ako je to moguće. Primili smo gol iz prekida. Čestitao bi ekipi Radničkog na pobedi. Mi idemo dalje, utakmicu po utakmicu. Želimo da se nadigravamo, idemo kao i uvek do sada na gol više, na pobedu. Čestitao bi i našim igračima i stručnom štabu na dobrom plasmanu ove godine jer smo zaista imali dosta mladu ekipu i uspeli smo da iz nekih loših rezultata ostavrimo dobar učinak na kraju“, izjavio je pomoćni trener Grafičara Petrović Petar.

„Pre svega želeo bi da čestitam protivniku na lepoj utakmici na današnji dan i našoj ekipi koja je izvojevala drugu za redom pobedu na domaćem terenu. Ono što je jako teško bilo, jeste, priprema same utakmice iz prostog razloga što protivnik dosta igrača rotira i menja. Adaptirali smo se više nego pristojno, pružili dobar otpor i na kraju pobedili tim golom iz prekida pored nekih šansi koje smo ranije imali. Čestitke našim igračima i publici koja je bila danas sobzirom da je prvi maj i dobar deo ljudi nije kod kuće. Ovo je odlična pobeda i uvertira za naredne dve utakmice koje igramo u gostima. Mi se i dalje borimo za baraž u najmanju ruku i blizu smo toga. Davaćemo i dalje priliku mladim igračima pogotovo što nam je to mogunost sada da učinimo“, izjavio je pomoćni trener Radničkog Bojan Šljivić.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 48 osvojenih bodova.

U sledećem kolu Mitrovčani gostuju u Odžacima ekipi FK „Tekstilac“.