Radnički zabeležio važnu pobedu za nastavak prvenstva i borbu za vrh tabele

FK „RADNIČKI” – FK „RADNIČKI” Novi Beograd 1:0 /0:0/; Gledalaca: 400; Glavni sudija: Lukić Aleksandar; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Radovanović Uroš; Četvrti sudija: Matić Miroslav; Delegat: Đerman Dragoslav

U 22. kolu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Domaćin je krenuo snažno i odlučno od samog starta meča i bio bolji rival tokom prvog dela igre. Gosti su pokazali da su veoma tvrda ekipa. Mreže su mirovale pa se na pauzu otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu, usledila je radost velikog broja domaćih navijača. U 59. Minutu meča posle greške gostiju, lopta dilazi do Stanisavljević Stefana koji proigrava Čarapić Strahinju koji je izašao sam pred gostujućeg golmana i savladao ga za vođstvo Radničkog iz Sremske Mitrovice od 1:0. Novobeograđani do kraja utakmice nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu i ugroze gol creno-belih. Mitrovački Radnički zabeležio je važnu pobedu za nastavak prvenstva i borbu za sam vrh tabele.

U domaćoj ekipi žuti karton dobio je Stanisavljević Stefan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Matejević Ilija, Ćurčić Andrija i Lazić Dalibor.

„Sigurno za nas teška utakmica, očekivano pre svega zato što ekipa Radničkog Beograda igra rasterećeno generalno. Sigurno ti igrači koji su u Radničkom, to su igrači koji imaju ime i prezime i koji znaju da igraju fudbal. Rekao sam mojim igračima ako nas uvedu u svoj ritam da ćemo biti u problemu. Sve dok smo mi držali neki ritam utakmice, dok smo imali neku brzinu u situacijama gde smo tražili dubinu, to je bilo okej. Čim smo malo usporili ritam, čim smo ušli u ritam Radničkog bili smo u problemu. U suštini, opet kao i prvo poluvreme protiv Jedinstva na Ubu, mislim da smo prvo poluvreme izmašili dosta šansi, sigurno pet, šest nekih situacija koje smo mogli i morali bolje da rešimo, nismo i onda automatski ulazimo u neki grč i u neku jurnjavu to drugo poluvreme. Na sreću našu dali smo taj gol i nama je sad najbitnije ta tri boda da bi ušli u neki miran rad, da bi malo smirili neke tenzije, glavu i da se već okrećemo utakmici u sredu sa ekipom Dubočice,” izjavio je trener domaćeg Radničkog Nikolić Dejan.

FK „Radnički” trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom.

„Mi smo znali šta možemo da očekujemo ovde od Radničkog, znali smo da će to biti jedna dobra i čvrsta utakmica. Znali smo koliko su opasni u tranziciji i to nam se desilo da iz jedne greške napravimo propust jedan u kom su nas kaznili surovo. Utakmica je u tom trenutku bila u nekom egalu, niti smo mi nesšto specijalno pretili niti su oni nešto immali generalno da kažem u tom trenutku pre gola neku inicijativu da je to visio gol u vazduhu i tako dalje. Pre bih rekao prvih petnaest minuta prvog poluvremena da je bilo opasnije nego u ovom delu kada smo primili gol kada je bila uspostavljena neka ravnoteža. Ovakve utakmice inače se rešavajujednim greškama kao što se nama danas desilo, Nažalost nismo zadovoljni rezultatom ali mi imamo svoj problem pa moraćemo kući da ga rešavamo. Svakako Radničkom iz Sremske Mitrovice želimo nastavak dobrih rezultata i predpostavljam borbu za ulazak u superligu,” izjavio je pomoćni trener Radničkog Novi Beograd Čavić Branko.

FK „Radnički” SM: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja, Gajić Uroš, Isailović Darko, Ivić Lazar, Mitrović Stefan, Petrović Đorđe, Radojičić Stefan, Stajković Lazar, Stanisavljević Stefan, Vićentijević Igor.

U igru su sa klupe ušli: Stefanović Stefan, Amuzu Johnson Kofi, Cvetković Nemanja, Miodragović Ilija i Pius Obuya.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” NB: Maslarević Mateja, Aniekwuilo Justine Izuchukwu, Ćurčić Andrija, Koca Rijad, Lukić Mladen, Mani Banga Anno, Matejević Ilija, Nedeljković Vladimir, Nuredini Jasin, Stojanović Lazar, Đokić Nemanja.

U igru su sa klupe ušli: Škorić Milenko, Velinov Staniša, Lazić Dalibor, Mihajlović Stefan i Đurić Ognjen.

Trener: Branko Čavić.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Leskovcu ekipi GFK „Dubočica“.