Rukometašice „Srema“ pobedile Radnički iz Beograda

Rukometašice ŽRK „Srema“ iz Sremske Mitrovice u 8. kolu Super B ženske rukometne lige Srbije na svom terenu u hali „Pinki“ savladale su ekipu ŽRK „Radnički“ iz Beograda rezultatom 26:23 (10:13).
U prvom poluvremenu i jedna i druga ekipa diktirale su brz tempo igre. Do dvadesetog minuta igre, Srem je vodio ali su onda gošće uspele da izjednače rezultat. Domaće igračice padaju u igri i u narednih devet minuta na postižu ni jedan gol dok gostujuća ekipa polako povećava prednost koju zadržava do kraja prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu gostujuća ekipa vodi rezultatski do 52. minuta kada Srem uspeva da izjednači rezultat.
Tada je na scenu stupila odlična Jana Vasiljević, koja na golu briljantnim odbranama zaustavlja napade Radničkog.To daje krila Sremicama koje uz veliku podršku sa tribina u sjajnoj završnici pobeđuju u pretpolsednjem kolu jesenjeg dela prvenstva.
Srem je igrao u sastavu: Špoljarić Milica, Bulatović Nikolina-7, Petrović Dragana-3, Mitrić Marija-5, Dragović Nataša, Špoljarić Marina, Smajić Emina, Blažić Jovana-3, Vasiljević Jana, Đulinac Vanja-3, Šerfezi Marija, Đorović Dunja, Drakula Anastasija, Mijailović Andrea-1, Radulović Nataša-4, Skendžić Maja.
Treneri . Drča Dušan i Saša Kojović.
Radnički u sastavu: Janković Katarina, Katić Jovana, Micić Andrea, Mandić Teodora-3, Orović Dea, Tapša Marija, Penić Anja-1, Ignjatović Zorana-4, Živković Maša-7, Vukosavljević Nina-1, Radonjić Ana, Milojković Ivana, Tejić Aleksandra, Zelić Glorija-6, Vasić Aleksandra-1.