Seniorke “Srema” treće na Prvenstvu Srbije

Na Atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici proteklog vikenda održana su Prvenstva Srbije u ekipnoj konkurenciji, a seniorke “Srema” su osvojila treće mesto iza ekipa “OAK” Beograd i “Crvene zvezde”.

Za ekipu “Srema” nastupile su Tamara Prekajac na 100m, 400m i 4X100m, Milana Simić u skoku u vis i skoku u dalj i 4X100m, Teodora Čonić 100m sa preponama, troskoku i 4X100m, Teodora Samac u bacanju koplja i kugle, Jovana Šubatlija na 800m i 4X100m i Aleksandra Kostadinović na 3000m. Devojke iz ekipe “Srema” su ostvarile ovaj uspeh zahvaljujući velikoj borbenosti i homogenim sastavom.

Dan ranije održano je prvenstvo Ekipno prvenstvo Srbije za pionire i pionirke. Pionirke “Srema” su osvojile četrvrto mesto sa tri boda iza ekipe Crvene zvezde. Za pionirsku ekipu su nastupile Miona MaksimovićKatarina ŠkorićIva BežanovićJulija FilipovićVanja KečićTara ŽarićIsidora Maksimović i Snežana Stracenski.

Proteklog vikenda “Srem” je imao još jedan uspešan nastup. U Kranju u Sloveniji na velikom međunarodnom atletskom mitingu nastupio je bacač koplja Milivoj Ćirić. U veoma jakoj konkurenciji osvojio je treće mesto sa bačenih 58,51m.

Atletičare “Srema” očekuju nova takmičenja, već sledećeg vikenda u Kraljevu se održava finale Kupa Srbije za seniore i seniorke. U finale iz “Srema” su se plasirali Nataša Prekajac na 200m, Mila Miljković u bacanju kladiva, Milivoj Ćirić i Vedran Samac u bacanju kopljlja, a Teodora Debeljački u bacanju diska.