Važna pobeda Borca iz Martinaca za vrh tabele Sremske lige

Pred prepunim tribinama, stadiona koji je ponos Martinčana, popularni „Plavi golubovi“ izvojevali su pobedu u derbiju kola Sremske lige protiv vrlo dobre ekipe Sremca iz Deča, rezultatom 1:0, koja ih je odvela u sam vrh tabele na deobu drugog mesta sa današnjim protivnikom.
Po početnom odmeravanju snaga činilo se da će utakmica biti neizvesna do poslednjeg zvižduka sudije Vejića. Domaćini su napadali a gosti se umešno branili i čekali svoju šansu da u kontranapadu ugroze gol Jandrića.
Ispitivačka igra protivnika traje petnaestak minuta i tada domaći imaju prvu izglednu priliku koju ne koristi Ristić. Idealan centaršut Vranjkovića, Ristić nije uspeo da kruniše pogodkom.
Fudbaleri Borca preuzimaju inicijativu napadaju po krilnim pozicijama ali sigurna odbrana Sremca uspešno rešava. Posed lopte je na strani domaće ekipe ali izglednih pozicija za gol nema,osim nekoliko šuteva Stanivukovića i Jankovića. I onda u 37 minutu beležimo lepu akciju napadačkog reda Borca. Savić se oslobađa direktnih čuvara iskosa sa osam devet metara ide ka golu Opačića-stopostotna prilika, ali loš šut i golman gostiju sprečava pogodak. Ipak Savić se iskupljuje za promašaj, pravovremenom reakcijom na izvanredan centaršut iz kornera Voje Vranjkovića u 42 minutu i domaći zasluženo vode.
Ispostaviće se da je to i konačan rezultat utakmice.  Martinčani u drugom poluvremenu stvaraju šanse iz kontri i polu kontri ali ponovo nemaju mirnoću u završnici. Promašuju stopostotne prilike. Ristić koji je izvanredno primio loptu ubačenu sa krila i sa nekih sedam osam metara traljavo šutira preko gola. Mladi Novaković i Savić su bili u lepom prilikama da ugroze gol gostiju.
Beležimo izvanredan šut Čonjagića sa poludistance i još bolju odbranu Opačića. Poslednju priliku imao je Nedimović koji je umesto da šutira sa desetak metara asistira Novakoviću i šansa odlazi u nepovrat. Gosti osim kraćih perioda  većeg poseda lopte nisu stvorili ni jednu ozbiljniju situaciju ispred gola domaćih.
Gostima,kojima je ovo bio prvi poraz i prvi primljeni gol,želimo sreću u nastavku prvenstva. Nas očekuje naporna nedelja,najpre ćemo u 1/16 finala kupa ugostiti fudbalere iz Višnjićeva a potom nas u prvenstvu  očekuje utakmica svih utakmica,El klasiko : FK Graničar-FK Borac.
Bez obzira na položaj na tabeli favorita nema a pobednik u derbiju nikad se ne zna. Očekuje se veliki broj gledalaca i fer i korektna igra a pobedu će odneti spretnija i sretnija ekipa. Borac je brend! Budi i ti Borac!