Važna pobeda Radničkog

Leskovac. FK „DUBOČICA”  – FK „RADNIČKI”  Sremska Mitrovica 0:1 /0:0/. Glavni sudija: Šegrt Jovan; Pomoćne sudije: Rijavec Nikola i Obradović Nikola; Četvrti sudija: Delibašić Marko; Delegat: Anđelković Žarko

U 31. kolu Prve lige Srbije, u Leskovcu su se sastali domaća ekipa FK „Dubočica” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Od početka utakmice šanse su se ređale na obe strane ali su golmani bili na visini zadatka. Na odmor se otišlo bez golova.

Na početku drugog poluvremena, „Dubočica” je imala stopostotnu priliku ali je šansa otišla u nepovrat. Posle sjajnog kontranapada po desnoj strani i centaršuta Pejović Luke, preciznim udarcem loptu u mrežu domaćih poslao je rezervista Arnautović Živoradi koji je doveo „Radnički” u vođstvo od 0:1 u 67. minutu meča. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata pa je „Radnički” odneo sva tri boda u Sremsku Mitrovicu.

FK „Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 41 osvojenim bodom.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Sloga” iz Kraljeva.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Stamenković Danijel, Marković Saša i Milić Ivan. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Janković Dejan i Arnautović Živorad.

FK „Dubočica” Leskovac: Mladenović Miodrag, Nikolić Miloš, Stanković Miloš (od 80. Mitrović Lazar), Mitrović Aleksandar (od 71. Milić Ivan), Jovanović Jovan, Kačar Nenad (od 46. Stamenković Danijel), Mladenović Dušan, Mladenović Nikola (od 80. Pavišić Strahinja), Radić Sava, Marković Saša, Vuković Novak (od 71. Stanković Zvonimir).

Trener: Mrkić Saša

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Spajić Igor, Nikolić Srđan, Ivković Đorđe (od 88. Milošević Svetislav), Janković Dejan (od 79. Radosavljević Marko), Ilić Vladimir, Stevanović Nikola, Petrović Vladimir (88. Matković Dragan), Mustapha Ibrahim (od 62. Arnautović Živorad), Pejović Luka, Milunović Nemanja.

Trener: Korak Bogdan