Zmajevke osvojile prvu nagradu na takmičenju “Uhvati ideju”!

Nastja Filipović, Dunja Kojčki i Darija Radosavljević, talentovane učenice 7. razreda Zmajeve škole, kreirale su edukativnu igricu “Od atoma do molekula” i osvojile prvo mesto na prestižnom takmičenju “Uhvati ideju”!
Ova inovativna igrica, pomaže đacima da lakše razumeju i pamte lekcije iz hemije. Kroz zabavan i interaktivan pristup, igra omogućava povezivanje atoma u molekule – i učenje postaje prava avantura!
Kako je sve počelo?
Ideja je nastala iz školskog izazova – kako zapamtiti formule, prepoznati atome i vrste veza? Zato projekat nosi i simboličan naziv „Darija u svetu atoma“.
Pored znanja, devojčice su promovisale i vršnjačku saradnju, drugarstvo i solidarnost na najbolji mogući način.
Zahvaljujući podršci mentorke, profesorke informatike Sabine Grujić njihov talenat je zablistao punim sjajem.
Svečana dodela nagrada održana je 24. aprila u Palati nauke u Beogradu, povodom Međunarodnog dana devojčica u IKT-u.