Bane, srećan Ti rođendan

Danas Branislav Bane Ivanović slavi rođendan. Rođen je u Sremskoj Mitrovici 1984. godine. Ivanović je počeo svoju karijeru u Sremu, nakon čega je prešao u OFK Beograd 2003. godine. Dve i po sezone je proveo u Beogradu i odigrao je 55 prvenstvenih utakmica, postigao pet golova i zaradio samo četiri žuta kartona.

U zimskom prelaznom roku 2006. godine, potpisao je ugovor sa Lokomotivom iz Moskve.

U januaru 2008. potpisao je ugovor sa Čelsijem, uz obeštećenje od 9,7 miliona funti, koje su isplaćene njegovom bivšem klubu što je bio najveći transfer u istoriji ruskog fudbala.

U februaru 2017. Ivanović potpisuje ugovor sa Zenitom na dve i po godine.

Od 15. septembra 2020. godine je zvanično član engleskog premijerligaša Vest Bromvič albiona, potpisao je ugovor na godinu dana.[20] U maju 2021. godine, istekao mu je jednogodišnji ugovor i napustio je klub.

Za seniorsku reprezentaciju Srbije je debitovao 8. juna 2005. na prijateljskoj utakmici protiv Italije (1–1) u Torontu. U igru je tada ušao u 77. minutu umesto Marka Baše. Prvi gol u dresu reprezentacije je postigao 12. septembra 2007. protiv Portugalije u Lisabonu. Gol je postigao nakon slobodnog udarca Dejana Stankovića čime je u 88. minutu postavio konačnih 1–1. Bez obzira to što uglavnom nije igrao za svoj klub, kod selektora Radomira Antića je redovno igrao u Kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. Bane je tokom tih kvalifikacija tri puta bio strelac.

Izvor: Wikipedia