Fudbaleri FK“Radničkog“ izgubili u Loznici

Fudbaleri FK „Radničkog“ iz Sremske Mitrovice u utakmici 25. kola Prve lige Srbije, poraženi su od ekipe FK „Loznica“ sa 2:1.

Lozničani su rano došli do prednosti od 1:0, kada je Dragiša Komaršević u 16. minutu meča, iz slobodnog udarca iznenadio golmana Šegavca, koji je uhvatio živu loptu ali kasno jer je lopta već prešla gol liniju. Posle neopreznog ispucavanja lopte golmana „Radničkog”, domaći fudbaler Goran Matić mogao je da udvostruči prednost svoje ekipe ali je njegov šut uspeo da izblokira Abubakar Sadick. U 23. minutu susreta usledio je brz kontranapad „Radničkog” i sjajan prodor po levoj strani Nikolić Srđana koji je odlično centrirao, a loptu u mrežu glavom sproveo Pejović za izjednačenje.  Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

U novo vođstvo fudbaleri u zeleno-belim dresovima došli su posle centaršuta iz kornera u 60. minutu meča kada se u gužvi ispred gostujućeg gola najbolje snašao Milinković Nikola. Do kraja meča stvoreno je još po nekoliko šansi na obe strane ali je utakmica završena pobedom „Loznice” rezultatom 2:1.

FK „Radnički” trenutno zauzima 16. mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Kolubara” iz Lazarevca.

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac, Spajić, Nikolić, Abubakar, Ivković, Ilić, Trebovac, Petrović, Matković, Pejović.
Trener: Korak Bogdan