Kadetkinje „Srema“ pobedile „Radnički“ iz Kragujevca

U utakmici 20. kola Kadetske lige Srbije odigranoj u hali „Pinki“, ŽKK „Srem“ pobedio je ekipu ŽKK „SPD Radnički“  iz Kragujevca rezultatom 73:66 (17:20, 15:12, 25:16, 16:18).

Utakmica je bila veoma dinamična sa mnogo lepih i atrkativnih akcija. U prve dve četvrtine gošće iz Kragujevca imale su bolji procenat šuta.

„Sremice“ su na poluvremenu konsolidovale svoje redove, pojačale agresivnost u odbrani i povećale efikasnost u napadu što im je donelo vođstvo od samog starta treće četvrtine pa sve do kraja. Kragujevčanke su konstantno vijale zaostatak ali „Srem“ nije dozvolio da im se gošće ozbiljnije približe i ugroze vođstvo. Košarkašice „Srema“ mirno su meč privele kraju i zasluženo pobedile rezultatom 73:66.

Najefikasnija igračica u ekipi „Srema“ bila je Baženova Marija sa 25 poena, Janković Jelena 20 poena , Trkulja Branka 10 poena , Simić Ana 9 poena, Riđošić Anđela 6 poena, Nikolić Mila 2 poena, Jerinić Milica 1 poen.

Trener „Srema“ Savić Lazar ukazao je šansu svim igračicama na meču.

Najefikasnija igračica u ekipi „Radničkog“ bila je Vuković A. sa 30 poena.