Ispuštena velika prilika

Obrenovac, 17. mart 2021; hala JP SKC Obrenovac; ŽOK TENT – GŽOK Srem 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:20) 97: 90; Sudije: Popović Tomislav – Zelenović Đorđe.

U odličnoj utakmici polufinala playoff-a Superlige Srbije za odbojkašice Srem je propustio priliku da pobedom nad prvakom Srbije TENT-om uđe u polufinale najvažnijeg odbojkaškog nadmetanja u zemlji.

U odlučujućoj, trećoj, utakmici četvrtfinala Super lige Srbije u sportskoj hali u Obrenovcu, viđena je vrlo slična utakmica kao prethodna u Sremskoj Mitrovici. Fantastičana odbojka sa obe strane mreže se igrala to veče pa je prava šteta što nije bilo publike da i ona učestvuje u ovom odbojkaškom spektaklu. Tent, kao domaćin i kao prošlogodišnji šampion države bio je favorit, ali su devojke iz Srema otišle na put sa nadom da mogu da iznenade protivnika, ponove prethodni rezultat i igru i ne očekivano se plasiraju u polufinale.

Sama utakmica počela je izjednačeno u prvom setu i tako se i set završio, blaga prednost 25:23 i Tent je poveo 1:0. Moglo je da bude i obrnuto, imale su Sremice šansu da osvoje taj set, ali nervoza i greške u završnici seta prevagnulo je na stranu Tenta.

U drugom Tent vodi, ima čak šest poena prednosti na polovini seta, međutim rezultat se počinje menjati, prednost topiti, a igračice Tenta su iskopirale Sremice u završnici seta i Srem je izjednačio 22:25.

Treći i četvrti set dolazi do izražaja visok kvalitet devojaka iz Obrenovca i koliko god su se Sremice trudile, a jesu poprilično, nisu uspele da ih posle velike borbe sustignu a setovi su završeni sa25:21 i 25:20. To je rezultiralo i konačnim 3:1 za Tent. Zasluženo TENT ide daljea Sremice su im poželele puno uspeha u završnici play off-a.

Ovom utakmicom je završeno takmičenje seniorki Srema u Superligi za sezonu 2020/21. U narednim nedeljama drugu ekipu Srema i mlađe kategorije pionirki i predpionirki očekuju brojni zanimljivi mečevi.

GŽOK Srem: Mihajlović, Grabić, Stanojević, Savović, Roganović, Narančić, Jovanović, Mićunović (l), Andrić, Antić, Živanović, Vasić, trener Kapriš Vladimir, pom. trener Kapric Nikola

ŽOK TENT: Đurović, Petrović, Sušić , Jakšić, Pakić (l), Cvetković, Kurtagić, Malešević, Mijatović, Lazić, Carić, Mitrović, Gočanin (l), trener Gršić Milan