Medalje za kajakaše „Vala“ Bojana Zdelara, Dimitrije Stojšića i Vladanu Pešić

Tokom proteklog vikenda održan je kup Srbije za 2024. godinu. Takmičari Kajak kluba „Val“ iz Sremske Mitrovice, dali su sve od sebe na ovom takmičenju i osvojili  čak 4 medalje.
Bojan Zdelar dominirao je u obe discipline jednoseda na 1000m i 500m i osvojio dve zlatne medalje. On je svojim pobedama obezbedio odlazak na Evropsko prvenstvo za seniore koje se održava u junu i još jednom pokazao svoj takmičarski kvalitet.
U istim diciplinama nastupio je Dimitrije Stojšić, koji je još uvek mladji senior. U jednosedu na 1000m uspeo je da osvoji bronzanu medalju i obezbedi sebi mesto u mladjeseniorskoj reprezentaciji. Takodje veslao je i na 500m gde je u ukupnom plasmanu bio na devetom mestu.
Pored njih dvojice, na nešto kraćoj disciplini jednosed na 200m za seniorke do srebrne medalje doveslala je Vladana Pešić. Moramo da napomenemo da je Vladana posle godinu dana pauze uspela da se popne na pobedničko postolje. Ona je takodje veslala i na 500m gde je bila četvrta u ukupnom plasmanu seniorki.