Odlični kajakaši KK „Val“ iz Sremske Mitrovice na Kupu Srbije

Po nepisanoj tradiciji Kup Srbije predstavlja prvu nacionalnu izbornu kontrolnu regatu za sve selekcije. Ovo takmičenje, održano na Adi Ciganliji posebno je od velike važnosti za seniorski sastav, po dve najbolje posade, sa Kupa Srbije, odlaze na prvi Svetski kup u Segedin (11-14.maj).

Takmičari KK „Val“ pokazali su odličnu spremnost i obezbedili svoja mesta u reprezentaciji i odlazak na Svetski kup.

Bojan Zdelar opravdao je ulogu favorita pobedivši u olimpijskoj disciplni k-1 1000m.
Na nešto kraćoj disciplini k-1 500m osvojio je bronzanu medalju. Pored jednoseda Bojan je zauzeo i treće mesto u dvosedu na 500m sa Stefanom Vekićem.

Marija Dostanić bila je druga najbolja seniorka u jednosedima na 500m i 200m, kao i u dvosedu sa Kristinom Bedeč na 500m.

Stefan Vrdoljak je ostvario pobedu u k4-500m (Dzombeta, Novaković, Vrdoljak, Torubarov). Pored toga pokazao se odlično i u jednosedima na 500m gde je bio 7. i 200m gde je zauzeo 4.mesto.

Anastazija Bajuk zauzela je 5. mesto u jednosedu na 500m. Anastazija je na kraćoj distanci od 200m osvojila bronzu gde je bila iza Marije Dostanić i Milice Novaković dok je za mladje seniore do 23. godine bila najbrža.

Dimitrije Stojšić je kao mlađi senior uspeo da udje u seniorsko finale jednoseda na 500m gde je zauzeo 8. mesto. Pored toga u finalu na 1000m bio je 9. I svojim nastupom uspeo da izbori mesto u reprezentaciji.

Pored ovih disciplina na takmičenju je bila održana i trka u mix dvosedima na 500m. Marija i Bojan su osvojili zlato dok su Zija i Dimitrije bili 4. za seniore (prvi za u23).

U mlađim kategorijama Marko Pepelčević je uspeo da uđe u finale na 200m za kadete i zauzme 7. mesto.

Takmičari nastavljaju polako sa daljim radom i pripremama za veoma zahtevnu sezonu.