Pobeda u poslednjoj minuti utakmice

U trinaestom kolu Super B ženske rukometne lige Srbije sastale su se ekipe ŽRK “Srem” i ŽRK “Mladi radnik” Radinac a meč je završen rezultatom 22:21  (10:12).

U prvom poluvremenu „Srem“ je vodio do dva minuta pred odlazak na pauzu. Gošće su prvo izjednačile, a onda i povele sa dva pogotka razlike tako da se sa rezultatom od 10:12 i završio prvi period utakmice.

U drugom poluvremenu gošće su u stalnom vođstvu dok su igračice „Srema“ pokušavale na sve načine da i pristignu. Uzavrelo je i gledalište negodovanjem na pojedine odluke sudijskog para u korist gostiju.

Za domaću ekipu u završnici utakmice mnoge stvari su krenule loše. Nikolina Bulatović je dobila crveni karton zbog navodno grubog starta, Nataša Ćetković do tada najbolja na terenu u jednom grubom startu protivničke igračice povređena je i morala je da napusti teren.

Ipak i pored svih teškoća koje su ih zadesile, igračice „Srema“ smogle su snage da izjednače rezultat početkom poslednje minute utakmice.

U narednom napadu postižu pogodak i u dramatičnoj završnici uspevaju da sačuvaju tu minimalnu razliku, ali dovoljnu za pobedu.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Nataša Ćetković iz „Srema“.

Srem: Petrović Dragana, Vukmir Jelena-2, Miljković Mila, Stević Milica-1, Petrović Ana-4, Radulović Nataša-2, Bakša Andrea, Klenkovski Anja, Bulatović Nikolina-1, Mijailović Andrea, Šerfezi Marija, Skendžić Maja, Guteša Anja, Vasiljević Jana, Ćetković Nataša-10, Blažić Jovana-2.

Treneri – Kojović Saša i Drča Dušan.

Mladi radnik: Mitrović Slađana, Paločević Ivana, Filipović Marta-2, Ninić Milica-6, Ninić Nina-1, Miloradović Aleksandra, Korać Ivana, Filipović Anđela, Tomović Anja, Stojanović Nikolina-2, Anđelović Teodora, Kojić Milena-4, Radojičić Lara, Jovanović Jana, Milanović Anđelka-6.

Treneri – Adamović Aleksandar i Petković Jovica.