Počeci džudoa u Sremskoj Mitrovici, vezuju se za Srednju tehnološku školu Ruđer Bošković.

Sekcija ovog dalekoistočnog sporta, formirana je u okviru ove škole, 1966. godine. Prvi polaznici bili su njeni učenici. Sekcija je dobila i svoje ime, „Tehnolog“, što je svakako imalo veze sa školom u kojoj je i pokrenuta.

Prvi trener džudoa bio je Veljko Korunić, profesor fizičkog vaspitanja. U roku od dve godine, sekcija je prerasla u registrovan džudo klub „Tehnolog“.

U narednim godinama, broj sekcija i klubova je rastao, uglavnom po školama, i to u Laćarku, Jarku, Radenkoviću, a iz prva dva će vremenom proizaći džudo klubovi.

Prva žena, prvak države u džudou iz našeg grada, bila je Snežana Urošević, koja je u konkureniciji kadetkinja na državnom prvenstvu u Dubrobvniku, 1982. godine, u kategoriji do 66 kg, osvojila zlatnu medalju.

Danas, njenim stopama ide, Ivana Atarac, članica džudo kluba LSK Laćarak.

Ivana je učenica trećeg razreda, Srednje ekonomske škole „9. maj“ iz Sremske Mitrovice.

Džudo trenira već deset godina. Osvajačica je desetine medalja na brojnim turnirima i prvenstvima a u 2022. godini planira da se takmiči već u februaru na prvenstvima Vojvodine i Srbije gde konkuriše za najviši plasman.

Takođe, Ivanu očekuju i školska prvenstva kao i kampovi na kojima će pokušati da usavrši svoju tehniku.

U svojoj dosadašnjoj sportskoj karijeri kako nam je navela, osvojila je 45 zlatnih medalja, 20 srebrnih, 20 bronzanih. Osvojila je dva puta 3. mesto na prvenstvu Vojvodine, jednom je bila druga, a čak četiri puta ga je osvajala.

Na državnim prvenstvima, jednom je bila prvak a tri puta je osvajala bronzanu medalju.