Prekinut niz pobeda – FK Radnički izgubio od Kabela

U 12. kolu Prve lige Srbije u fudbalu, u Sremskoj Mitrovici su se sastali FK „Radnički” i  ekipa FK „Kabel” iz Novog Sada. Gosti su odneli pobedu rezultatom 2:3 (1:2).

Domaći su ređali šansu za šansom od starta meča. Inicijativa fudbalera Radničkog se isplatila u 27. minutu susreta kada je posle sjajnog centaršuta sa desne strane Ibrahim Mustapha poslao loptu u mrežu ispod golmana gostiju za vođstvo domaćina od 1:0. Posle jedne dobre solo akcije u 38. minutu meča, igrač Kabela, Obuya, izjednačio je rezltat na 1:1.

U samom finišu prvog dela ige, Nijemčević je natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u donji desni ugao golmana domaćih za vođstvo gostiju od 1:2 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri  propustili su nekoliko dobrih prilika da bi kazna stigla u 77. minutu susreta kada je iz jedanaesterca, ponovo Nijemčević, svojim drugim golom povećao prednost gostiju na 1:3.

Samo što je ušao u igru, Vladić je uspeo da postigne pogodak u 78. minutu meča i smanji zaostatak svog tima na 2:3. Do kraja susreta nje bilo više pogodaka pa su sva tri boda otišla u Novi Sad.

FK „Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova a u sledećem kolu gostuje u Bačkoj Palanci ekipi OFK „Bačka”.

FK „Radnički”: Bursać Nikola, Josimov Miloš, Abubakar Sadick, Janković Dejan (od 46. Petrović Vladimir), Dimitrić Ognjen, Rajković Marko, Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 77. Vladić Predrag), Matković Dragan (od 77. Ilić Vladimir), Pejović Luka (od 64. Arnautović Živorad), Škorić Milenko (od 77. Cvijić Stefan).

Trener: Perišić Dragan