Radnički SM igrao nerešeno sa Radom

Beograd. FK „RAD“ – FK „RADNIČKI“ 2:2 /0:0/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Đorđević Nikola; Pomoćne sudije: Živković Marko i Govedarović Aleksandar; Četvrti sudija: Đorđević Nenad; Delegat: Todorović Dragan

U 23. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa FK „Rad“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“. Od početka meča borba se vodila uglavnom na sredini terena sa nekoliko šansi na obe strane. U 25. minutu meča igrač Rada Vidović Marko dobio je direktan crveni karton. Do kraja prvog dela igre nije bilo uzbudljivih situacija ispred golova Rada i Radničkog pa se na odmor otišlo bez golova.

Gosti odlično otvaraju drugo poluvreme i dolaze u vođstvo od 0:1 u 52. minutu susreta preko Ignjatović Nikole. U 61. minutu susreta Živojinović Viktor poravnava rezultat na 1:1. Radnički koristi prednost igrača više i ponovo dolazi u vođstvo u 86. minutu, a strelac gola bio je Đorđević Krsta. „Hladan tuš“ za goste dogodio se u 90. minutu susreta kada je Živojinović Viktor svojim drugim golom izjednačio rezultat na 2:2 i doneo bod svom timu.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Mlađenović Nemanja, Mihajlović Stefan i Markišić Filip. Crveni karton u domaćoj ekipi dobio je Vidović Marko. U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Spasojević Nemanja.

FK „Rad“: Đurković Nikola, Abrego Franco Alexis, Arsić Željko (od 85. Stojković Matija), Gašić Mateja (od 55. Živojinović Viktor), Jovanović Veljko (od 67. Ratković Andrija), Jovanović Đorđe, Markišić Filip, Mihajlovi Stefan, Mitrović Stefan, Mladenović Nemanja, Vidović Marko. Trener: Savić Igor

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Grbović Nikola, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan (od 65. Čarapić Strahinja), Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe, Ristović Nikola (od 90. Isailović Darko), Spasojević Nemanja, Vujić Aleksa (od 65. Gajić Uroš), Đorđević Krsta.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 32 osvojena boda. U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje prvoplasiranu ekipu FK „IMT“ iz Beograda.