Rutinska pobeda košarkašica Srema

U 2. kolu Kadetske lige Srbije, ekipa ŽKK „Srem“ iz Sremske Mitrovice pobedila je gošće iz Varvarina, ŽKK „Temnić“, rezultatom 79:63 (24:11, 24:15, 7:15, 24:22).

Srem je odlično otvorio utakmicu, brzo rešavao kontra napade koje je obezbedila veoma agresivna odbrana i presing po celom terenu. Domaćin je polako dizao svoju prednost koja je na poluvremenu iznosila 22 poena razlike.

Gošće iz Varvarina su odigrale odlično treći period meča da bi u poslednjoj četvrtini uspele da smanje zaostatak na 8 razlike. Košarkašice Srema nisu dozvolile iznenađenje, ponovo su vratile dvocifrenu prednost i na kraju zasluženo slavile sa 16 poena razlike.

Za ŽKK „Srem“ igrale su: Milošević Teodora 18p, Andrijašević Irina 18p, Đorđić Milica 11p, Ignjatov Jovana 11p, Popović Nikolina 6p, Danojlić Natalija 4p, Bojković Anja 4p, Cvetković Mila 4p, Branković Dunja 3p, Vučetić Lana.

Trener Srema Vučinić Ivan dao je šansu svim igračicama na meču.

Najefikasnije igračice u ekipi iz Varvarina bile su Ružić Kristina i Spasojević Maša sa po 15 poena.