Dominacija atletičara Sirmiuma, osvojeno čak 15 medalja!

Tokom proteklog vikenda atletičari AK Sirmiuma iz Sremske Mitrovice uzel isu učešće na čak pet takmičenja, na kojima su osvojili 15 medalja.

U Novom Sadu u hali na sajmištu održano je Prvenstvo Vojvodine za seniore/ke, starije juniore/ke, starije pionire/ke i mlađe pionire/ke.
Medalje su osvojili kod seniora zlato Petar Ilič i Dasović Mirjana u bacanju kugle, dok je juniorka Anja ČanČarević bila treća.
U kategoriji starijih juniorki Anja je pobedila, Marinković Vuk osvojio je srebro kod juniora na 60m, Djonić Stefan zlato na 60m s preponama, kao i Lazić Marko u skoku u vis.
Kod mlađih pionira i pionirki, Mojsin Dejan je bio treći u dalju i drugi u kugli, iza Tubić Ognjena koji je pobedio. Relja Miletić i Lara Džever došli su do bronzanih odličja u trkama na 60m s preponama, a Kovačević Filip do srebra na 60m.
U Kraljevu na Ibarskom krosu Radovanović Aleksandar je osvojio srebrnu medalju na 300m u kategoriji B atletskih školica.
Aleksandar Radovanović, mladi atletičar Sirmiuma
Zadovoljni smo plasmanima, ali rezultati moraju biti nešto kvalitetniji, napominje trener Macanović Slobodan.