FK Radnički izgubio u Žarkovu

U 7. kolu Prve lige Srbije u fudbalu, u Beogradu su se sastali domaća ekipa OFK „Žarkovo” i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. Domaća ekipa je slavila minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

U toku prvog poluvremena stvoreno je po nekoliko prilika na obe strane ali igrači nisu bili dovoljno precizni u završnicama. Prilikom centaršuta domaćih fudbalera, golman FK Radničkog, Spasoje Stefanović se povredio, pa ga je među stativama zamenio rezervni golman Šegavac u 36. minutu meča. Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom delu igre fudbaler Radničkog Dimitrić, snažno je šutirao iskosa sa desne strane sa nekih dvadesetak metara od gola ali je lopta pogodila stativu. Nakon toga igrači Žarkova su pojačavali pritisak i napade na gol golmana Šegavca. Posle odlično izvedenog kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je rezervista domaćeg tima, Strahinja Jovanović, koji je u 82. minutu preciznim udarcem glavom doveo svoj tim u vođstvo od 1:0, a tim rezultatom se i završila utakmica.

FK „Radnički” trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 5 osvojenih bodova.

U sledećem kolu Mitrovčani dočekuju na svom terenu ekipu FK „Budućnost” iz Dobanovaca.

FK „Radnički”: Stefanović Spasoje (od 36. Šegavac Matija), Dimitrić Ognjen (od 73. Cvijić Stefan), Ilić Vladimir, Rajković Marko, Vidić Aleksa (od 80. Abubakar Sadick), Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim, Matković Dragan (od 73. Stevanović Nikola), Pejović Luka (od 80. Arnautović Živorad), Radović Nikola, Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan