Odlični pioniri Atletskog kluba Sirmium

Ptoteklog vikenda na Atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici održano je Prvenstvo Srbije za pionire/ke u organizaciji Srpskog atletskog saveza i Atletskog kluba Sirmum.

Uz tradicionalno dobru organizaciju, u najjačoj konkurenciji dečaka i devojčica mladjih od 16 godina, atletičari Sirmiuma osvojili su 5 medalja.
Čikić Strahinja je osvojio srebro u trkama na 300m i 300m prepone, Djonić Stefan svojio je bronzu u disciplini 100m prepone, a Lazić Marko bronzu u skoku u vis.
Prekajac Luka zauzeo je četvrto mesto u disciplini disk, i za malo ostao bez medalje.
Prijatno iznenadjenje priredila je štafeta pionira 100-200-300-400m kao poslednja disciplina celokupnog takmičenja osvajanjem bronzane medalje, u sastavu: Krnjević Luka, Lazić Marko, Djonić Stefan i Čikić Strahinja.
Treneri Pavlović i Macanović napominju da su zadovoljni kako organizacijom tako i ostvarenim rezultatima.