Pregršt medalja za Ivine karatiste na školskom prvenstvu Vojvodine

Proteklog vikenda u Sportskom centru u Inđiji održano je Školsko prvenstvo Vojvodine u karateu za osnovne i srednje škole u katama i borbama. Osnovne i srednje škole iz Sremske Mitrovice predstavili su karatisti u katama i borbama pod mentorstvom Ive Vinković.

Nastupilo je 15 takmičara iz karate kluba Srem koji su osvojili ukupno 11 medalja i to: 3 zlata 3 srebra i 5 bronzi.

Zlato su osvojili: -Dunja Berežni devojčice I i II O.Š Jovan Popović – Irena Grujanić devojčice III i IV razred O.Š Jovan Jovanović Zmaj – Helena Malbašić devojčice V i VI razred O.Š Manđelos Srebro su osvojile: -Miona Murić devojčice V i VI razred O.Š Jovan Jovanović Zmaj – Branislav Lazarević dečaci VII i VIII razred O.Š Sveti Sava – Nikolina Grubiša I i II razred S.Š Draginja Nikšić

Bronzu su osvojile: -Jovana Benak devojčice I i II razred O.Š Jovan Jovanović Zmaj -Anđela Perović devojčice kate V i VI razred O.Š Jovan Jovanović Zmaj – Anđela Perović devojčice borbe – 40kg V i VI razred O.Š Jovan Jovanović Zmaj -Sara Starčević devojčice kate VII i VIII razred O.Š Jovan Popović – Elena Milošević devojčice VII i VIII razred O.Š Jovan Popović

Osvajači medalja su ostvarili plasman na Državno Školsko prvenstvo koje se održava narednog meseca. Dobar nastup u katama su imale i Žana Đurđević, Dunja Pavlović, Nevena Milovanović, Sara Glumac i Tamara Timić ali ovaj put se nisu okitile najsjajnijim odličjima.