Radnički poražen na domaćem terenu

Sremska Mitrovica: FK „RADNIČKI“ – OFK „BEOGRAD“ Beograd 0:1 /0:1/; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Matić Miroslav; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Radovanović Uroš; Četvrti sudija: Jakovljević Mladen; Delegat: Glođović Vlado

U derbiju 26. kola prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa OFK „Beograd“. Tribine stadiona Radničkog bile su ispunjene do poslednjeg mesta, a navijači su uživali u odličnoj fudbalskoj predstavi. Beograđani su krenuli ofanzivno i prvi pripretili posle prodora Ilić Ognjena po desnoj strani koji je prosledio loptu do Jovana Mituljikića koji je bio neprecizan i lopta je otišla preko gola. Gosti su nastavili sa inicijativom i u 28. minutu meča nakon udarca Marković Saše na pravom mestu našao se Georgijević Dejan kojem nije bilo teško da sprovede loptu u gol za vođstvo OFK Beograda od 0:1.  Nekoliko minuta kasnije Georgijević je imao šansu da postigne i drugi gol na utakmici ali je pogodio stativu. Radnički nije uspeo u prvom delu igre da poravna rezultat pa je na odmor otišao sa golom zaostatka.

Na početku drugog poluvremena, posle brzog kontranapada gostiju, Jovan Mutljikić izašao je sam ispred golmana domaćih, lobovao ga ali je lopta udarila u prečku. Radnički je od tog trenutka konsolidovao svoje redove i preuzeo inicijativu. Mitrovčani su ređali šanse jednu za drugom od kojih su Gajić Uroš i Stanisavljević Stefan imali najbolje prilike ali je golman OFK Beograda odličnim intervencijama spasao svoju mrežu. U 70. minutu susreta domaći fudbaler Petrović Đorđe snažno je šutirao sa nekih dvadesetak metara ali je lopta prohujala pored desne stative gola Romantičara. Najbolju šansu imao je Gajić Uroš nekoliko minuta pre kraja ali je golman Popović ponovo spasao svoju ekipu. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je utakmica završena pobedom Romantičara minimalnim rezultatom.

U domaćoj ekipi žuti kartone dobili su: Vladisavljević Đorđe, Petrović Đorđe i Vićentijević Igor. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Đermanović Aleksandar, Kasalica Filip, Mituljikić Jovan i Knežević Nikola.

FK „Radnički“: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja, Gajić Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Milić Andrija, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe, Stanisavljević Stefan, Vladisavljević Đorđe. U igru su sa klupe ušli: Mitrović Stefan, Stajković Lazar, Stefanović Stefan, Vićentijević Igor i Đukanović Aleksandar. Trener: Nikolić Dejan

OFK „Beograd“: Popović Balša, Georgijević Dejan, Ilić Ognjen, Marković Saša, Mituljikić Jovan, Mituljikić Nikola, Nikolić Srđan, Plavšić Dušan, Stanković Nenad, Vujadinović Nikola, Đermanović Aleksandar. U igru su sa klupe ušli: Knežević Nikola, Stanković Marko, Stoisavljević Dragan i Kasalica Filip. Trener: Krunić Simo

Teška utakmica, imali smo na početku drugog poluvremena priliku da damo drugi gol, nismo se snašli. Posle nas je protivnik stisnuo zadnjih petnaest, dvadeset minuta gde je bilo teško i uspeli smo da izdržimo. Mogli smo možda utakmicu da rešimo ranije, sve u svemu dobra utakmica. Mitrovica je dobar tim, bilo je jako teško danas. Čestitao bi svojim igračima na pobedi, zahvalio bi se navijačima na podršci. Glupo je reći da sad kad imamo ovoliko bodova prednosti da je nama bila bitna pobeda jer smo imali na početku prvenstva loše rezultate i bitno nam je bilo da se vratimo na pobednički kolosek. Moramo se boriti dok matematički ne bude obezbeđen ulazak u Super ligu, a moramo nastaviti ovako, izjavio je trener OFK Beograda Krunić Simo.

Znali smo da OFK Beograd nije slučajno tu gde jeste, sigurno najbolji tim u ovoj ligi. Generalno imaju neki individualni kvalitet maltene za Super ligu tako da sve ono što su danas prikazali i neke stvari što su radili na terenu nije slučajno. Mi smo prvo poluvreme protraćili ni u čemu, bukvalno nismo bili ekipa, ništa nismo uradili ono što nas je krasilo prvih nekoliko kola. Bili smo bez energije, totalno pogrešno neke stvari smo radili. Sa nekim izmenama i većim rizikom u drugom poluvremenu, napravili smo nekoliko šansi koje smo trebali realno da realizujemo, nismo, ali verovatno nismo ni zaslužili posle tog lošeg prvog poluvremena, verovatno ne može sve onako kako bi mi želeli i hteli. Čestitam OFK Beogradu na pobedi. Mi se okrećemo nekim narednim susretima i svaka utakmica će biti ovakva tako da nema nikakve razlike između ove danas utakmice i utakmice neke koje nas čekaju tako da moji igrači moraju da gledaju napred i da pruže i daju svoj maksimum onakav kakav ih je krasio prvih četiri, pet kola. Čestitke još jednom kolegi na pobedi i za ulazak u Super ligu, izjavio je trener Radničkog Nikolić Dejan.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Odžacima drugoplasiranoj ekipi FK „Tekstilac“.