Uspešan vikend za atletičare Atletskog kluba Srem, medalje osvojene u Rumi i Smederevu

U nedelju 17. septembra u Rumi je održan polumaraton na kojem je nastupila ženska ekipa AK „Srema“ u štafetnoj trci 3x7km i to u sastavu Kostadinović Aleksandra, Šubatlija Jovana i  Gavrilović Lana.

Takmičarke iz Sremske Mitrovice su trčale hrabro po izuzetno toplom vremenu, u apsolutnom plasmanu u muško ženskoj konkurenciji zauzele su drugo mesto iza muške ekipe sa zaostatkom od jednog minuta, dok su u ženskoj konkurenciji zauzele ubedljivo prvo mesto.

Istog dana u Smederevu je održana trka “ Trofej Smederevske tvrđave“ gde su mališani kluba ostvarili izvanredan uspeh osvojivši čak 8 medalja.

Zlatne medalje osvojile su Nikolić Kalina u trci na 50 m sa preponama i Perić Sara u disciplini skok udalj.

Srebrne medalje osvojili su u disciplinama 60 m Marčok Anja i Stanojević Milica, i Kosanović Nikola u disciplini 120 m.

Bronzane medalje osvojile su sestre Jana i Maša Pavlović u disciplini 200 m, i Milovanović Sara u skoku u dalj.

Učestovala je i štafeta atletskog kluba na distanci 4×60 m i gde su mlade takmičarke iz AK „Srem“ osvojile visoko četvrto mesto iako su učestvovale u trci sa starijim godištem od njih. Na istom takmičenju učestvovale su Naglić Rina i Pajić Vera.