Železničar iz Lajkovca nadigrao Srem

Odbojkašice Železničara zabeležile su u meču protiv domaćeg Srema trijumf u odloženoj utakmici 14. kola Banka Poštanska štedionica Superlige. Železničar je nadigrao Srem pobedivši sa maksimalnih 3:0, po setovima 2:2, 2:2, 13:25. Iako deluje da su favorikinje iz Lajkovca lako ostvarile pobedu utakmica je mogla otići i u sasvim drugom pravcu. Prva dva seta su bila veoma neizvesna i gošće iz Lajkovca su se morala dosta  pomučiti kako bi iz ove utakmice odnele sva tri boda.

U prva dva seta Sremice su bile veoma blizu uspeha ali su ih iskusnije gošće koje su u ključnim momentima zadržale hladnokrvnost dobile na razliku 26:24 i 30:28. Sremice su potom potpuno izgubile koncentraciju te Lajkovčanke lako dobijaju treći set za maksimalnu pobedu.

U ekipi Srema solidne su bile Aleksandra Đorđević i Anastasija Ivković a kod Železničara korektorka Jovana Zelenović.

Trener Kapric će u narednom period morati poraditi na prijemu koji je bio najslabiji element u igri domaćina. U sledećem 15. kolu  Srem je domaćin ekipi beogradskog Partizana.

SREM – ŽELEZNIČAR 0:3 (24:26, 28:30, 13:25) 65:81 Mitrovačka gimnazija-Sremska Mitrovica, gledalaca 120; sudije: Plavšić Dragana – Cvetković Vladimir.

GŽOK Srem: Mihajlović A, Grabić, Ivković, Đorđević A, Stevanović, Egić,Stanković, Milunović, Drašković, Đorđević K, Antić, Đorđević M. Živanović, trener Kapric Nikola, pom. trener Petrović Rajko.

Železničar: Ivanović, Stanojević, Milojević, Zelenović, Pakić, Stojanović, Kostadinović, Božić, Koprivica, Žakić, Stojanović, Tomić, trener Branko Kovačević.