U sremskom derbiju “Srem” bolji od “Inđije”

U Sremskoj Mitrovici. je završen odbojkaški meč između. GŽOK “Srem” i  OK “Inđija”, rezulatom 3:1 (25:16, 25:17, 22:25, 25:17).

Sremski derbi 18. poslednjeg kola Super lige Srbije između “Srema” i “Inđije” pripao je ekipi “Srema”.  Ekipa “Srema” je želela pobedu koja bi joj omogućila da na tabeli pretekne gošće iz Inđije i ta energija se osećala tokom čitavog meča.

Mitrovčanke su bile bolje od samog početka napravivši preko odličnih Mihajlović i Grabić veliku prednost 10:4 i 18:9.  Igračice Inđije su se potom trgle napravivši nekoliko uzastopnih poena ali je to bilo sve što su pružile u prvom setu koji Mitrovčanke dobijaju 25:16.

Drugi set se odvijao poen za poen do rezultata 3:3 da bi se Mitrovčanke odvojile na 9:4 i ovu prednost uvećale na samom kraju seta na osam poena razlike 25:17.

Kada se činilo da će meč biti brzo rešen gošće iz Inđije su odlično zaigrale i u trećem setu sa pet uzastopnih poena  povele sa 8:3. i kasnije 17:10. Mitrovčanke su pristizale i pri kraju seta smanjile na 22:20 ali je set zasluženo pripao igračicama Inđije 25:22.

U četvrtom setu Mitrovčanke ponovo sjajno igraju, Ana Tadić je odlična na prijemu a Ana Mihajlović u napadu. Set se prelomio u drugom delu kada je “Srem” napravio razliku od pet poena za konačnih 25:20 i 3:1 u setovima.

U ekipi “Srema” odlična na prijemu je bila Aleksandra Tadić a u napadu Ana Mihajlović i Dunja Grabić a u ekipi “Inđije” bolja od ostalih je bila Teodora Obrenović.

Sa ovom pobedom “Srem” je pretekao “Inđiju” i končano zauzeo sedmo mesto na tabeli. “Inđija” je osma sa istim brojem bodova.

Posle završenog regularnog dela  počinju plejof takmičenja. “Srem” će se kao sedmoplasirani sastati sa drugoplasiranom ekipom, a “Inđija” kao osmoplasirane sa prvoplasiranom ekipom regularnog dela takmičenja.  Biće to ekipe “Železničara” iz Lajkovca i “Jedinstva” iz Stare Pazove a tačan raspored će se znati posle današnjih utakmica.

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Tadić (L-1), Gaćeša, Egić, Lukić (K), Jeković, Danilović, Dragović, Antić, Berbatović, trener: Mirjana Musulin, pom. trener Kapric Nikola

Inđija: Zubac (L-1), Barnak, Isailović, Kalinić, Ljubičić, Andrić, Katić (L-2) Kompirović, Valjarević,Obrenović (K), Radmilović, Pustahija, trener: Nikola Jerković