Radnički doneo bod iz Bačke Palanake

U 13. kolu Prve lige Srbije u fudbalu, u Bačkoj Palanci sastali su se ekipa OFK „Bačka i  ekipa FK „Radnički iz Sremske Mitrovice. Utakmica je zavrsena neresenim rezultatom 1:1 (1:0).

Domaći fudbaleri krenuli su agresivno od prog sudijskog zvižduka. Posle gužve ispred gola gostiju i intervencije golmana domaćih, igrač „Bačke Marković je natrčao na loptu i sproveo je u mrežu za vođstvo domaćih od 1:0. Peh za goste desio se u 45. minutu susreta kada je sudija zbog koškanja pokazao crveni karton Ibrahimu Mustaphi. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću „Bačke.

U drugom delu igre stvarane su šanse sa obe strane. Nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 84. minute susreta kada se posle velike gužve pred golom domaće ekipe, najbolje snašao Škorić koji je poslao loptu u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1. Do kraja utakmice nije bilo više pogodaka pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

FK „Radnički trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Loznica.

FK „Radnički: Šegavac Matija, Josimov Miloš, Dimitrić Ognjen (od 65. Cvijić Stefan), Ilić Vladimir (od 78. Vladić Predrag), Rajković Marko, Vidić Aleksa (od 65. Petrović Vladimir), Rakić Slađan (od 81. Gajić Uroš), Mustapha Ibrahim, Arnautović Živorad (od 65. Stevanović Nikola), Matković Dragan, Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan