Radnički poražen od Železničara u Pančevu

U 34. kolu Prve lige Srbije u fudbalu, u Pančevu su se sastali domaća ekipa FK „Železničar“ i  FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Domaći tim je slavio rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu vođena je velika borba uglavnom na sredini terena. Propušteno je po nekoliko šansi na obe strane ali mreže su mirovale pa se na odmor otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu bila je mnogo dinamičnija utakmica. Na radost domaćih navijača, Železničar dolazi u vođstvo od 1:0 u 67. minutu susreta preko Jovanović Jordana. Samo dve minute kasnije Simčević Aleksandar udvostručio je prednost ekipe iz Pančeva. Radnički nije uspeo do kraja meča da rezultatski ugrozi domaćina pa je Železničar zabeležio pobedu rezultatom 2:0.

FK „Železničar“: Živković Mladen, Petrović Luka, Gigić Petar, Đorđević Aleksandar (od 79. Dašić Danilo), Jovanović Jordan (od 69. Plavšić Dušan), Marković Lazar, Grgić Dario (od 46. Milošev Lazar), Balaž Bojan, Stanimirović Predrag (od 79. Dabić Stefan), Zuvić Mateja (od 46. Stojčev Miloš), Simčević Aleksandar.

Trener: Perišić Dragan

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Abubakar Sadick, Protić Radoš, Gajić Uroš, Janković Dejan (od 62. Matković Dragan), Ilić Vladimir, Čarapić Strahinja (od 67. Pejović Luka), Nović Nikola (od 67. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Petrović Vladimir (od 67. Dimitrić Ognjen), Škorić Milenko.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 48 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Ivanjici ekipi FK „Javor Matis“.